Rady a tipyZdraví

5 tipů na snížení váhy, o kterých vám nikdo neřekl

Dieta není snadný úkol. Myslíme si, že hlavním cílem je zdravé stravování, ale přesto stále nehubneme. Přijímáme nové jídelní a sportovní návyky, ale zdá se nám, že se moc trápíme… co s tím? Změna životního stylu nebude nikdy jednoduchá, ale to neznamená, že neexistuje několik tipů, jak si tu změna usnadnit. Přinášíme vám pět tipů na snížení hmotnosti, o kterých vám nikdo neřekl, ale bez kterých to už nepůjde. Doufáme, že vám článek bude užitečným!

Při stravování mimo domov volte nejmenší velikost porce

Při stravování v restauraci anebo bistru si nejprve pečlivě pročtěte menu a až poté zvolte nejvhodnější jídlo. Pokud se ale nacházíte v fast foodu anebo podobném podniku, na zdravou variantu narazíte spíše zřídka. Dejte tedy přednost dětským a co nejmenším porcím (např. mini pizza, mini burger, malé hranolky a jin.)

Buďte pozitivní!

Vaším cílem je soustředit se pouze na dobré myšlenky a opakovat si je neustále v pozitivním naladění. Například: ,,Ztratit jsem půl kila! To je skvělé“ ,,Mohu říci NE dezertu“ anebo jiné… Tyto optimistické fráze vám pomohou dosáhnout vašich cílů snadněji.

Jezte osamotě!

Na vaší ozdravovací cestě vám obvykle budou chtít pomáhat jak přátele, tak rodina. Na tom není nic špatného, NICMÉNĚ je vědecky prokázáno, že lidé nacházející-se ve skupině lidí jedí více než lidí, kteří se stravování věnují o samotě. To neznamená ale, že nemůžete s jídlem do společnosti, snažte se jen věnovat pozornost tomu, kolik toho sníte a snažte se neuzobávat.

Na hlad pomůže banánové aroma

Možná to bude znát bláznivě, ale potraviny jako jablka, máta a hlavně banán svým silný aromatem mohou oklamat váš mozek a ten nabude dojmu, že už něco jedl! Ve studii zahrnující 3000 dobrovolníků bylo zjištěno, že po ucítění banánů většinu nadobro přešel hlad!

Jezte před zrcadlem

Taková rada zní opravdu směšně, ale věřte tomu nebo ne, funguje! Vědci prokázali, že při pohledu do zrcadla se náš příjem potravy sníží až o třetinu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button