Dům a zahradaRady a tipy

Netradiční nápady jak využít přebytečné modré Ikea tašky

Ikeu zná asi každý. Jedná se o vůbec nejpopulárnější a nejznámějšího prodejce nábytku u nás a dost možná i na celém světě. Obrovské nákupní domy jsou neustále plné lidí, kteří obdivují nejen jednoduchý skandinávský design nábytku, ale láká je i příznivá cena a propracovaná technologie, díky které si nábytek snadno složíte doma.

Pokud jste i vy pravidelnými návštěvníky tohoto obchodního řetězce, určitě se vám doma válí několik velkých modrých tašek, které jste si při nákupu museli pořídit, abyste všechny výrobky měli jak odnést. Jenže co teď s takovými velkými taškami? Na nákup jsou zbytečně obrovské a když už jedete na nákup znovu do Ikei, většinou vás stejně nenapadne vzít je s sebou. Takže u vás doma jen bezprizorně leží a zabírají místo. Co takhle využít je nějak užitečně? Divili byste se, ale existuje hned několik skvělých způsobů jak je zužitkovat.

Pytel na prádlo

Taška od Ikei má ideální velikost, aby posloužila jako pytel na špinavé prádlo. Možná už nějaký koš doma máte, ale tašku můžete použít třeba v případech, kdy chcete někam vytřídit mimořádně zašpiněné prádlo nebo se vám do běžného koše nevejde například všechno ložní prádlo. Ikea taška může skvěle posloužit jako provizorní řešení.

A podobně třeba i na dovolené. Jste-li někde víc než týden, určitě budete potřebovat velký prostor na špinavé svršky a Ikea taška může přijít vhod.

Úložiště na hračky

Máte malé děti? Potom se určitě neustále potýká s tím, že zakopáváte o rozházené hračky nebo občas bolestivě stoupnete na zatoulanou hračku z lega. Modrá taška z Ikei se může stát skvělým skladovacím prostorem pro hračky, které jinak nemají své místo. Večer stačí všechno naházet do jedné tašky a ráno už si zase vaše dítko může začít samo hrát. Není třeba nic nikam třídit, skládat, ukládat do krabic. Ikea taška funguje snadno a rychle a i samo dítě tam zvládne hračky uklidit během pár minut.

Plážová taška

Kam dát klobouk, plavky, deku, pití, svačinu, krémy a spoustu dalších věcí, které chcete a potřebujete vzít v létě na pláž? Do batohu se nevejdou a s igelitovými taškami se vláčet nechcete. Ikea taška představuje chytré řešení. Vejde se do ní vše, navíc je mimořádně odolná, takže se nemusíte bát, že se vám v půlce cesty roztrhne. Určitě zbude místo i na plážový míč nebo nafukovačku.

Recyklační taška

Už tolikrát jste si říkali, že začnete poctivě třídit papír a plasty, ale nemáte další koš, kam odpad ukládat. Žádný problém, Ikea taška tuto potíž vyřeší za vás. Můžete ji uložit v koutě kuchyně a postupně do ní ukládat přečtené noviny, časopisy, obaly a další. A až je taška plná, jednoduše ji popadnete za ucha a odnesete do nejbližšího kontejneru. Už žádné výmluvy, je načase začít třídit!

Pomůcka k posilování

Vsadíme se, že tohle vás určitě nenapadlo. Ikea tašky můžete naplnit pískem, kamením nebo jinou zátěží a použít je jako velmi netradiční posilovací pomůcku. Můžete je zvedat, nosit a podobně. Ke cvičení venku se hodí skvěle.

Zástěra při malování

Chystáte se na velké malování bytu, ale ještě jste si nesehnali nějaké staré oblečení, které se může zašpinit. Hledat dál už nemusíte. Ikea tašku stačí jen jednoduše rozstřihnout a během chvilky si z ní vytvoříte pevnou a odolnou zástěru, která bude fungovat ještě lépe než nějaká profesionální. Po použití ji můžete snadno otřít anebo ji jednoduše vyhoďte, vždyť opravdu stojí pár korun a v Ikei si určitě při nejbližší příležitosti stejně koupíte novou.

I obyčejná věc jako je modrá taška z Ikei se s trochou fantazie může přeměnit v celou řadu užitečných věcí. Buďte kreativní a nevyhazujte věci jen tak. Ušetříte a navíc pomůžete přírodě.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button