Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Nohy bez chloupků až na několik týdnů? Vyzkoušejte tuto domácí cukrovou pastu

Léto se kvapem blíží a s ním i čas krátkých sukní, šat, šortek i plavek. nevzhledné chloupky na nohou vám na kráse rozhodně nepřidají, a tak je nutné se jich účinně zbavovat. Jenže není to tak jednoduché. Holení je nutné každý druhý den opakovat, depilační pasty hrozně zapáchají a navíc dráždí pokožku a epilace v salonu je dost nákladná.

Jak se tedy zbavit nežádoucích chloupků i na několik týdnů a to zcela v pohodlí vašeho domova? Skvělou možností je domácí cukrová pasta. Nemá žádná zdravotní rizika, snadno se s ní pracuje a je velmi účinná. Po chloupcích se jen zapráší a nebudou vás obtěžovat po dobu i několika týdnů.

Co je cukrová pasta?

I když to zní více jako název sladké pochoutky, cukrová pasta je ve skutečnosti jednou z nejúčinnějších metod epilace chloupků. Používá se už celá staletí. Oproti vosku je daleko šetrnější k pokožce, a přitom má stejně dobrý účinek. Cukrové částečky obalí chloupek a odstraní jej i s kořínkem. Nový chloupek se neobjeví dříve než za pár týdnů a navíc, pokud cukrovou pastu užíváte pravidelně, že se výskyt chloupků celkově zmenší.

Cukrovou pastu můžete bez obav použít na jakoukoliv část těla včetně nohou, rukou, bikin nebo i obličeje. Důležité je pouze to, aby chloupky měly alespoň pár milimetrů a cukrová pasta je mohla dobře obalit.

Vyrobte si pastu doma

Budete potřebovat:

  • jeden hrnek cukru krupice
  • 2 lžíce vody
  • jeden a půl lžíce citronové šťávy
  • teploměr na vaření
  • dřívka na zmrzlinu
  • kousky bavlněné látky

Jak postupovat:

Do malého hrnce dejte cukr, vodu i citronovou šťávu. Směs zahřívejte dokud nedosáhne teploty přibližně 120 stupňů Celsia. Poté odstavte z plamene a nechte vychladnout při pokojové teplotě. Jakmile je směs stále ještě trochu teplá, ale nemáte problém do ní ponořit prst, máte hotovo. Nyní je třeba postupovat poměrně rychle. V případě rychlého tuhnutí můžete směs postupně přihřívat, jak budete potřebovat.

Jak na odstranění chloupků

K odstranění chloupků budete potřebovat dřevěnou špachtličku, která se používá k výrobě nanuků nebo jakékoliv jiné dřívko vhodné k aplikaci teplé cukrové pasty.

Špachtličkou naberte trochu pasty a rozetřete ji na místo, které chcete epilovat. Začněte odspodu nohou a vždy pokryjte místo o velikosti asi dva krát pět centimetrů.

Podle potřeby si nastříhejte bavlněnou látku na menší proužky tak, aby velikostně odpovídaly místu pokrytému cukrovou vatou. Látku poté přitiskněte na epilované místo a pořádně přitlačte, aby se látka skutečně k cukru přilepila.

Nyní napněte kůži a rychlým pohybem látku strhněte proti růstu chloupků. Pokud se epilujete poprvé, bude to pro vás možná trochu nepříjemné, ale během několikáté epilace si natolik zvyknete, že už vám to ani nebude připadat bolestivé. Výsledkem by měla být hladká pokožka bez chloupků. Někdy se stane, že se všechny chloupky na první pokus nezachytí, takže postup se dá opakovat. Těžko dostupná místa lze také upravit žiletkou.

Zbytek cukrové pasty můžete uložit do uzavíratelné nádoby a v budoucnu ji zase rozehřát. Uvidíte, že si tento postup odstraňování chloupků zamilujete.

Bonus: Depilační krém ze sody a kurkumy

Pokud se bojíte bolesti, můžete vyzkoušet tento přírodní depilační krém z jedlé sody a kurkumy. Stačí smíchat dvě lžíce sody s jednou lžící kurkumy a aplikovat ji na místo s chloupky. Nechte směs zaschnout a poté ji společně s chloupky odstraňte s pomocí prstů nebo suchého hadříku. Jedinou nevýhodou je slabé zežloutnutí kůže po použití kurkumy, ale pořádná koupel to vyřeší.

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button