Dům a zahradaRady a tipyRecepty

Budete na Vánoce hostit pro celou rodinu?

Pokud máte tu čest být o letošních Vánocích hostitelem pro vaši rodinu, můžete být velmi rychle rozčarováni, co vše potřebujete zařídit a nakoupit. Nenechte se ochromit tíhou úkolů a povinností, existuje několik způsobů, jak si vše naplánovat a užít si o Vánocích zábavu s rodinou.

Mějte připravený plán

To se zdá jako samozřejmost, ale mnoho lidí nechává vše na poslední chvíli. Začněte s nákupním seznamem. Udělejte si chvíli čas a připravte menu. Naplánujte jídlo na všechny situace. Mějte na paměti potravinové alergie a chutě svých příbuzných. Snažte se mít směs teplých i studených pokrmů. Přes den podávejte studené a teplé nechte na později. Myslete i na dezert.

Buďte připraveni

Sekání, krájení nebo strouhání a příprava všech ingrediencí dopředu než začnete vařit, vám usnadní mnoho práce. Vaření proběhne v klidu a vy nebudete nervózní, že si nestíháte něco připravit. Značně tím snížíte nepořádek v kuchyni. Udělejte si tyto přípravné práce večer nebo ráno před příjezdem rodiny. Ušetříte si tím mnoho času a stresových situací.

Dělejte, co už umíte

Ačkoliv chcete na svou rodinu zapůsobit, nepouštějte se do experimentů. Uvařte jídlo, které máte nacvičené a které jste vařili už několikrát. Vyberte jednoduché, ale chutné jídlo, které vám nezabere příliš času. Pak hosty překvapte luxusním dezertem, který si můžete připravit den dopředu. Vaše úsilí se tak ukáže.

Vytvořte správnou atmosféru

Vždy je dobré mít připravené CD s příjemnou neutrální hudbou. Kupte dobré víno i nějaký tvrdší nápoj. Buďte připraveni, že se může zábava rozjet. Pohoštění si připravte dopředu, hosté tak nebudou mít pocit, že překáží. Uvědomte si, že k vám přijeli odpočívat a relaxovat. Budou se chtít bavit, proto se nalaďte do velmi dobré nálady ve chvíli, kdy vaši příbuzní projdou dveřmi.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button