Rady a tipyZdraví

5 minutová technika, která vám dopomůže k lepšímu spánku

Dobrý noční spánek je prostě základ: posiluje naše tělo a ochraňuje jej před různými chorobami a pomáhá nám při hubnutí anebo při udržování váhy. Není tedy divu, že vítáme každý trik, který nám zaručí ten nejlepší spánek, jaký si snad můžeme dopřát.

Jeden z našich oblíbených triků se jmenuje „skenování těla“. V čem toto jednoduché a pětiminutové cvičení spočívá? Stačí se před usínáním pořádně vydýchat a zaměřit se na pocity každé části našeho těla. Jak se cítí vaše hlava, co nohy, ruce? To vše si v sobě přebírejte jedno po druhém.

Odborníci říkají, že kromě spánkové metody je toto také skvělý způsob, jak si pročistit hlavu a mysl a zbavit se nepříjemných pocitů a napětí, které nám brání v běžném fungování. Úspěšnost této meditace byla prokázána již roku 2015 a účastníci potvrdili jak celkové zlepšení spánku, tak i celého psychického stavu. A přitom taková maličkost, že?

Pro ty z vás, kteří se tedy chystáte pětiminutovou metodu vyzkoušet, nemějte strach. Stiskněte v sobě tlačítko Play a vše vám půjde samo…

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button