Dům a zahradaNezařazenéRady a tipyZdraví

Tajemství těch, kteří vstávají brzy. Buďte jako oni a využijte den naplno

Mnozí z nás si vstávání třeba okolo páté hodiny stěží dokážou představit. Takové lidi považují za blázny nebo otroky práce. Opak je ale pravdou, vědci se dlouhodobě shodují, že brzké vstávání je pro člověka o mnoho přirozenější a prospěšnější než dlouhé vyspávání. Samozřejmostí nicméně je, že také chodíte včas spát, abyste stále dosáhli doporučených 8 hodin spánku.

Ráno se toho dá totiž tolik stihnout. Doprava je ještě velmi malá, do práce se dostanete daleko rychleji než například okolo osmé hodiny. Většina obchodů je naprosto prázdných, takže nakoupíte několikanásobně rychleji než večer. Zamyslete se například, o kolik méně lidí bude například ve vašem fitness centru. Ráno okolo sedmé hodiny si budete moci dopřát možná i luxus soukromé šatny a prázdných posilovacích strojů.

Brzké ranní vstávání vám přináší možnost začít den v pohodě a klidu bez stresu ze spousty lidí a beze spěchu. Využijte ranní pohody, ticha a pomalé atmosféry, která vám pomůže stihnout mnoho věcí mnohem dřív, než se k nim dostanou jiní lidé.

Kofein není nezbytný

Možná si říkáte, že abyste takové ranní vstávání úspěšně zvládli, budete muset vypít hektolitry kávy, což samozřejmě moc zdravé není. Lidé, kteří dlouhodobě vstávají brzo takovou podporu ale vůbec nepotřebují. Stačí jim po ráno hrnek čaje nebo obyčejné vody. Pravidelný rytmus stačí sám o sobě k tomu, abyste byli i při ranním vstávání plni energie.

Užijte si cvičení s radostí

Mnoho lidí tvrdí, že neradi chodí do posilovny právě proto, že je tam příliš mnoho lidí, kteří je mohou sledovat. To může být řadě lidí dost nepříjemné, a proto to mnozí berou jako vhodnou výmluvu, proč do tělocvičny nevkročit. Půjdete-li tam ale ráno, ještě před prací, často tam nepotkáte téměř nikoho. Můžete si užít soukromí a také využít potenciálu všech strojů, které jsou jinak zabrané. Stejně to funguje i třeba s během. Bydlíte-li uprostřed města, je ideální vyrazit na jogging hned zrána. Ulice jsou prázdné a vzduch není zatížen výfukovými plyny.

Naučíte se dobře snídat

Lidé, kteří brzo vstávají věcí, jak je snídaně klíčová. Nikdy by si nedovolili ji přeskočit, protože moc dobře vědí, že už za pár hodin by je dohnal nesnesitelný hlad, kterým si tělo vynucuje nový přísun energie. Lidé, kteří jedí brzy ráno také méně často trpí obezitou, protože během dne vydají více energie a také si umí lépe rozplánovat jednotlivá jídla. Udělejte si po ránu radost něčím, co máte rádi a co vás povzbudí. Může to být třeba teplá ovesná kaše s javorovým sirupem, jogurt s musli a ovocem nebo vajíčka s trochou pečiva a zeleniny. Všechno jsou to zdravé varianty, které vám dodají energii do nového dne.

Dojíždění už nebude problém

Kolikrát jste přišli do práce pozdě, protože doprava byla úplně nemožná? Ztracený čas v koloně si poté musíte nad dělat a nikdo vám tyto minuty nepromine. Stát v koloně je naprosto ztracený čas, který vás akorát hned po ránu pěkně namíchne. Budete-li cestovat hned brzy ráno vyhnete se dopravnímu šílenství a do práce dorazíte včas a ještě ke všemu i dobře naladěni.

Svačina je nutnost

Pokud nejste zvyklí svačin, připravte se na změnu. Budete-li snídat někdy okolo šesté nebo ještě dříve, budete mít již okolo deváté nebo desáté hlad. Není potřeba snažit se ho přemoct. Na svačinku máte nárok. Dopřejte si ale něco zdravého jako třeba kousek ovoce nebo hrst ořechů. Zapomeňte na sladké čokoládové tyčinky nebo dortíky. Cukr byste měli jíst jen výjimečně.

Vaše produktivita poroste

Není to žádná domněnka, je to prostý vědecký fakt. Vaše produktivita je nejvyšší dopoledne, právě mezi 7 a 12 hodinou. Po obědě pak začíná postupně upadat a kolem čtvrté hodiny už je často doslova na nule. Lidé, kteří vstávají pozdě, ale musí být v práci často až do pozdních večerních hodin. A pak si asi sami dokážete představit jak to vypadá.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button