Dům a zahradaRady a tipy

Skvělé tipy jak udržet v ložnici pořádek. Neplýtvejte čas úklidem, investujte do správné organizace

Také neustále bojujete s nepořádkem nejen v ložnici, ale prakticky po celém bytě? Jeden de poklidíte a za pár hodin abyste začali nanovo? Udržovat pořádek mezi věcmi, které nemají organizaci a řád je prakticky nemožné. Pokud věci nemají své místo, je jen malá naděje, že se je podaří nějak udržet pod kontrolou. Klíčem k uklizenému a čistému domu je především chytré využití úložných prostorů a ty pravé vychytávky, které vám to umožní.

Buďte chytří a jděte na úklid nejprve hlavou. Než začnete s organizací a úklidem, nejprve si položte následující otázky? Jak často tu kterou věc používám? Kde mohu vytvořit další úložný prostor? Jak věci skladovat, aby byly stále po ruce a přitom se nepovalovaly po zemi? To všechno jsou základní otázky, na které musíte najít odpověď dříve, než se do organizace naplno pustíte. S našimi jednoduchými triky to půjde snadno. Nechte se inspirovat a začněte žít život, ve kterém už úklid nehraje žádnou významnou roli.

Nahraďte plastová ramínka

Vůbec nejde o to, zda hezky vypadají nebo ne. Důvod je ryze praktický. Možná jste si už všimli, že na plastových ramínkách žádné oblečení pořádně nedrží. Blůzky snadno sklouznou dolů, svetry neforemně visí za jeden rukáv. Je to proto, že plast je velmi hladký povrch, na kterém se oblečení nemá za co chytit. Nahraďte tedy plastová ramínka těmi plstěnými. Jsou pokryté hrubou látkou, která výborně udrží všechno vaše oblečení na místě. Už tedy nebudete ze dna skříně sbírat popadané svršky, všechno zůstane tak, jak to uložíte.

Pořiďte si velké průhledné boxy

Nejlepším trikem na skladování sezónních věcí je pořídit si několik velkým průhledných skladovacích boxů, které můžete uložit pod postel nebo na skříň. Ušetříte tolik místa! Do boxů uložte vše, co aktuálně nepotřebujete – vybavení na letní sporty, letní obuv, slamák a další věci, které vám normálně zabírají místo ve skříni. V průhledných boxech navíc budete mít o všem perfektní přehled, takže i kdybyste se v lednu vypravili na dovolenou na Bali, hned víte, kam sáhnout.

Zapomeňte na klasický botník

Klasická skříňka na boty je již přežitek. Zabírá jen tolik potřebné místo v předsíni a není v podstatě k ničemu dobrá. Pořiďte si velký závěsný úložný prostor na obuv, kam se boty jen zavěšují. Lze jej umístit zezadu na dveře nebo na boční stěnu. Boty máte okamžitě po ruce a zároveň ani trochu neblokují místo na podlaze. Velké věšáky mívají až 12 přihrádek a do každé z nich lze uložit přibližně 3 páry bot. Skladovacího prostoru tedy určitě budete mít ažaž.

Využijte prostor pod postelí

Pokud máte postel, která pod sebou má úložný prostor, bod pro vás. Není nic horšího než nevyužité místo pod postelí. Ale výrobci tento požadavek někdy úspěšně ignorují a vyrábějí postele, které stojí přímo na zemi a ani nemají žádný úložný prostor. Pokud i vy vlastníte takto nešťastně řešenou postel, nevěště hlavu. Můžete si pořídit malé plastové nožičky v různých velikostech a vaši postel nadzvednout. Nebojte, všechno je bezpečné a stavěné na velkou váhu postele. Nemusíte se bát, že byste se ráno probudili na zemi. Po postelí vám pak vznikne obrovský prostor, kam se dá schovat řada věcí.

Použijte organizér do zásuvky

Není nic horšího než zásuvka plná ponožek a spodního prádla bez ladu a skladu. Nejen že tam zaručeně nikdy nenajdete, co hledáte, ale navíc takové skladování prádlu neprospívá, mačká se a rychleji se opotřebovává. Pořiďte si jednoduchý papírový či látkový organizér. Ten dáte do zásuvky a vzniknou vám malé oddělené boxy, do kterých můžete rozdělit své ponožky, spodní prádlo a další. Prádlo bude pokaždé perfektně uklizené a uskladněné a vy budete mít navíc perfektní přehled.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button