Rady a tipyZdraví

Jednoduchá mentální cvičení, která vám zvýší inteligenci

Neurobik je termín, který se poslední dobou dostává čím dál tím více do povědomí lidí. Jak možná tušíte, jedná se o aerobní cvičení, nikoli však fyzické. V neurobiku si pořádně procvičíte všechny vaše smysly – tedy zrak, sluch, dotek, chuť a vůni. A proč, že jsou právě tato cvičení tak potřebná? Pravidelným cvičením neurobiku jednak stimulujete růst nových nervových spojení a jednak podporujete tvorbu mozkových živin – to pro vás znamená, že si zlepšíte paměť a při pravidelném cvičení se vám může zvýšit i vaše inteligence. Dopřejte si tato cvičení každé ráno a nebudete se stačit divit sami sobě!

Čistěte si zuby „špatnou“ rukou

Vědecké studie dokázaly, že používáním submisivní mozkové hemisféry (což je cílem našeho cvičení) si rychle a významně rozšíříte kortikální plochy – a stačí na to pouze jednoduchý každodenní úkon. Jednoduše si zkuste čistit vaše zuby pomocí nedominantní ruky… a nezapomeňte s ní také otevřít a zavřít tubu!

Sprchujte se se zavřenýma očima

Hmatové vjemy aktivují části mozku, které ale při běžném fungování nevyužíváme v plném potenciálu, proč si je tedy neprocvičit? Zkuste si pro dnešní den vaši sprchu užít se zavřenýma očima – budete překvapeni svou dobrou pamětí i vašimi hmatovými schopnostmi.

Změňte svou pozici u stolu

V rodině má každý své místo u stolu, svou rutinu a také svůj „důlek“. Váš mozek si ale žádá nové zážitky a úkoly, proto se zkuste čas od času „přesadit“ a poznat nový úhel pohledu na váš nábytek i na vaši rodinu.

Čtěte jinak

Čtení je pro náš mozek opravdovým blahem, přidáme-li k němu trochu kreativity. Zkuste si číst nahlas, sami anebo se svým partnerem nebo si v duchu odlišujte hlasy postav. Kromě zvýšení mozkové aktivity se z vás také stane náruživější čtenář!

Komunikujte

Nevyhýbejte se lidem – i sociální inteligenci byste neměli ve svých cvičeních zanedbávat. Mluvte, mluvte, mluvte, pro ostatní bude společenštějšími, atraktivnějšími a vaše sebevědomí o mnoho stoupne!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button