Rady a tipy

5 produktů, o kterých nám vždy lhali

Balená voda

Ve většině případů je balená voda, kterou kupujeme pouze obyčejnou vodou vodvodní. Jak tedy poznáme skutečně kvalitní balenou vodu od té vodovodní? Stačí si všímat štítku –  jakmile narazíte na malý nápis „Od zdroje centrálního zásobování vody,“ měli byste se poohlédnout po jiném zdroji tekutin.

Mražená jídla

Při prodeji jakéhokoliv mraženého jídla je vždy váha výrobku velmi důležitá. Aby se zvýšila cena tak výrobci velmi často přidávají do k produktu přemíru vody a ta pak ve výsledku tvoří někdy třeba až 50% ceny! Mraženým jídlům byste se měli vyhnout už jen z tohoto důvodu – ekonomického.

Máslo

Ne všechny produkty s názvem máslo ve skutečnosti másly jsou. Přírodní složení másla je jednoduché: plnotučné mléko a smetana, pokud se ale tyto složky v produktu nevyskytují, nejedná se o máslo, ale o margarín. Skutečné máslo se navíc nikdy nerozpadá, když jej právě vyndáte z ledničky…

Kuřecí nugety

Název mluví jasně: kuřecí nugety. Věděli jste ale, že z 50% se vůbec nemusí jednat o kuře? Ve skutečnosti tam můžete najít třeba hovězí, vepřové anebo krůtí…

Cukrovinky

Cukrářské výrobky jako jsou croissanty a sladké koláče nejsou ve skutečnosti tak lákavými, jako na obalu a často neobsahují ani polovinu náplňě, kterou by měli. Samozřejmé je, že to výrobci dělají pro peníze… vy jim ale nemusíte dovolit je vydělávat:).

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button