Krása a módaRady a tipyZdraví

Jak odstranit nepříjemné černé tečky? Jednoduše!

Nepříjemné zvětšené póry a černé tečky zná asi každá žena. Správnou péčí o pleť je můžete eliminovat či úplně odstranit. Nejnáchylnější k černým tečkám a zvětšeným pórům je takzvaná T-zóna tedy čelo, nos a brada. Nevypadají příliš vábně a je třeba proti nim bojovat. A to mnoha způsoby.

Nadměrná aktivita mazových žláz

Jedním z nejčastějších důvodů výskytu zvětšených pórů je nadměrná aktivita mazových žláz. Máte-li mastný typ pleti, pak se u vás objevuje velké množství tohoto mazu a výsledkem je právě rozšíření pórů. Jestliže tento problém neřešíte včas, pak může začít na pleti vznikat akné a nevzhledné pupínky.

Jestliže se na vaší pleti začínají objevovat černé tečky, znamená to, že už jsou hodně ucpané. Je nutno zbavit se i tohoto problému. Zbavit se černých teček můžete s pomocí mnoha komerčních produktů. Co se však zaměřit víc na přírodu? Sáhněte po péči s kostkami ledu, masky z jílu nebo masky z obyčejných vajec. Vyzkoušejte jednu z níže uvedených masek, popřípadě všechny a uvidíte, jak budou působit na vaší pleť!

Med a skořice – smíchejte tři polévkové lžíce medu s jednou polévkovou lžící mleté skořice. Díky jemné skořici vznikne jemný peeling. Masírujte touto směsí obličej několik minut a poté jemně omyjte teplou vodou.

Mléko a želatina – ve stejném poměru smíchejte mléko a želatinu, zahřejte ve vodní lázni (nebo mikrovlnné troubě). Tuto směs aplikujte na obličej štětcem nebo rukama. Nechejte asi dvacet minut působit a poté pomalu odlepte masku z pleti, bude vysušená. Jestliže je vaše pokožka příliš citlivá, pak může být slupování bolestivé, raději pleť opláchněte teplou vodou.

Jogurt a sůl – smíchejte čtyři polévkové lžíce hladkého jogurtu, jednu čajovou lžičku soli, jednu čajovou lžičku citronové šťávy a jednu polévkovou lžící medu. Smíchejte jogurt a sůl, dokud se zcela nerozpustí. Přidejte citronovou šťávu a med a opět promíchejte. Na oblast T-zóny aplikujte masážními pohyby a nechejte deset minut působit. Poté opláchněte teplou vodou.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button