Dům a zahradaRady a tipy

Citron a sůl – trik, který pomůže každé domácnosti

Působí při nachlazení, dodává do těla vitamín C, který posiluje imunitní systém a brání tělo před škodlivými látkami. Má také čisticí účinky, takže skvěle umí odstranit například skvrny.

Citrón jako všelék

Jde o jedno z nejzdravějšího ovoce na světě. Je bohatý na minerály, vitamíny a spoustu dalších látek. Během let se postupně přicházelo na to, kde všude může citron působit. A výsledek? Může se využívat při vaření, pečení, v kosmetickém průmyslu, domácí kosmetice nebo také medicíně či úklidu domácnosti.

Bojuje proti bakteriím, skvěle pomáhá například při praní, podporuje obranyschopnost organismu, bojuje proti bakteriím a virům. Jak je zmíněno, opravdu jde o všelék, který může pomoci na celou škálu věcí. Co však takový citron se solí? Jak to může pomoci vám nebo vaší domácnosti?

Jednoduchý trik, který funguje

I když se snažíte sebevíc, v kuchyni se vám stále drží nepříjemný odér, který nejde nijak odstranit? Může to být vlivem špatného odvětrávání, častého vaření a mnoha dalšího. Tento jednoduchý trik s citronem a solí udrží ve vaší kuchyni příjemně čistý a svěží vzduch. Bez nutnosti drahých osvěžovačů!

Co budete potřebovat:

  • Citron
  • Sůl

Jak postupovat:

Vezměte citron a nakrojte jej na čtvrtiny, ovšem pozor, neprořízněte jej celý, musí vám držet pohromadě. Následně vezměte talířek, položte na něj citron a dovnitř citronu nasypte sůl. Položte na bezpečné místo v kuchyni, kde bude sloužit jako takový osvěžovač vzduchu.

Co všechno umí?

Postačí pár chvil a váš interiér bude krásně vonět, sníží se výskyt zápachu. Naopak příjemná citronová vůně umí krásně pročistit vzduch a vy se do kuchyně budete velmi rádi vracet.

Jelikož má citron také skvělé antibakteriální účinky, lze tento posolený citron využít jako desinfekční prostředek. Zbavíte se jednoduše drahých komerčních osvěžovačů vzduchu, které mnohdy nepomohou tak, jak by mohly. Jak si takový prostředek vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Šťávu z 3 citronů
  • Mýdlo
  • Trocha soli
  • Voda

Jak postupovat:

Smíchejte šťávu z citronů s trochou soli a klasického mýdla. Tuto směs nalijte i s vodou do rozprašovače a máte skvělý desinfekční prostředek, který můžete používat tak, jak potřebujete!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button