Dům a zahrada

Na úložné prostory musíte chytře. I v malém bytě se dá bydlet pohodlně

Pokud žijete ve větším městě, pravděpodobně jste rádi, že jste vůbec našli přijatelný byt za přijatelnou cenu. To, že je ale pravděpodobně pro vaše potřeby malý a kdybyste mohli, pořídili byste si bydlení klidně dvakrát větší, to už je jiná věc. Někdy jednoduše musíme dělat ohledně bydlení kompromisy. Jak ale naložit se všemi věcmi? Kam uložit oblečení, vybavení a další nutné věci? Přestaňte si zoufat a hledejte vhodné řešení. S našimi praktickými tipy to určitě hravě zvládnete.

Místnosti nejsou nafukovací, to už jste určitě stihli zjistit sami. Někdy se vám kromě nejnutnějšího nábytku nevejde do pokoje víc než jedna skříň navíc, kterou ale snadno zaplníte, a co pak? Poradíme vám pár fíglů, díky nimž se vám bude bydlet zas o něco líp.

Investujte do nábytku na míru

Stále platí, že nejlepším a koneckonců nejvýhodnějším řešením je nábytek na míru. Pokud plánujete v bytě zůstat, a není to jen přechodné bydlení na pár měsíců, pak se vyplatí připlatit si za nábytek, který přesně padne rozměrům vašich místností.

Vestavěné skříně se vejdou i do těch nejatypičtějších prostorů a poskytují spoustu úložného prostoru. Výrobci navíc neustále přichází s novými inovacemi a vychytávkami, které úložné prostory ještě lépe využívají. A díky atraktivním designům můžete vestavěné skříně umístit nejen do předsíní, ložnic, dětských pokojů, ale i do obýváků. Bude to sice stát více než klasická skříň z nábytkového domu, ale tato investice se rozhodně vyplatí.

Variabilní systémy

Pokud nechcete čekat několik týdnů na dodání nábytku na míru, možná váš problém vyřeší nábytkové variabilní systémy. Velké nábytkářské obchody často nabízí sestavy, které lze využít v celém bytě. Většinou se prodávají v různých velikostech, dekorech a úpravách, takže si vybere snad téměř každý. Hodí se zvláště do dětských pokojů, kde je nutné nábytek postupně přizpůsobovat měnícím se potřebám dítěte. Variabilní systémy umožňují, aby nábytek s dětmi „rostl“ a postupně ubývalo místo na hračky a přibývaly úložné prostory na školní pomůcky a oblečení.

Nečekané využití prostoru

Výrobci nábytku samozřejmě moc dobře znají problémy a potřeby svých zákazníků, a proto nešetří fantazií a vymýšlejí, která část nábytku by se dala využít také jako úložný prostor. Není tedy žádnou výjimkou, když se úložné prostory nachází v posteli, gauči nebo jiných méně typických kusech nábytku. Populární jsou i celé stěny, které se dají rozkládat a skládat dle potřeby. V takových stěnách se někdy může ukrývat celá postel, která může být přes den nahrazena třeba stolem nebo gaučem.

Důležité je také myslet na to, že váš prostor nekončí ve výšce očí, ale můžete využít i celou plochu nad vašimi hlavami. Výhodné jsou vysoké skříně a police, kam můžete uložit věci, které nepotřebujete každý den, a nemusíte je tedy mít v bezprostředním dosahu. Oblíbené je také využití vyšších prostorů pro spací prostor, kdy se potom výrazně rozroste možnost využití podlahové plochy pod postelí.

Kromě velkých kusů nábytku leckdy ušetří místo i některé maličkosti, jako jsou například sklápěcí stolek, úzký regál, který se vejde mezi dvě skříňky, nebo speciální pomocník, díky němuž na jedno ramínko pohodlně pověsíte hned několik košil či halenek.

Na závěr se ještě hodí připomenout, že mnoho místa pomůže ušetřit i sklízení sezónního oblečení. K tomu se hodí zejména vakuové pytle, díky nimž můžete výrazně zmenšit objem vašeho šatstva, a navíc bude oblečení perfektně chráněno i před prachem a dalšími nečistotami.

V každém případě platí, že když se na úložné prostory jde chytře a s rozmyslem, je téměř každý prostor na bydlení použitelný a dá se v něm pohodlně žít.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button