Rady a tipyZdraví

Přírodní vůně pro vaši lepší náladu

Přírodní aromata a esenciální oleje z rostlin a květin za sebou mají dlouhou historii jako přírodní léčebné prostředky. Jejich samostatné použití anebo v kombinaci s jinými vůněmi nám dávají možnost zlepšit náš psychický a duševní stav a to bez použití chemických léků. Přírodní medicíně zkrátka věřily už naše babičky a prababičky a naštěstí se jejich osvědčená léčba stále více dostává do povědomí moderního světa. Proto jsme pro vás dnes připravili přírodní vůně, které zlepší vaši náladu a celkově působí blahodárně na naše zdraví. Přejeme vám příjemné počtení!

Levandule

Stres můžete snadno zmírnit pomocí levandulového oleje a vůně levandulových svíček. Jako čerstvá květina je zase výborným pomocníkem při boji proti úzkosti a poruchám nervového systému. Levanduli kombinujte nejlépe s citrónem, heřmánkem anebo sladkým pomerančem.

Rozmarýn

Rozmarýn je nejlepší volbou pro ty, kteří se chtějí vypořádat s dlouhodobou únavou. Jeho svěží a pikantní vůně vám pomůže s lepší pracovní výkonností a večer vám zajistí kvalitní spánek. Kombinujte jej s jasmínem, pomerančem či s bazalkou.

Heřmánek

Heřmánek a jeho sladké aroma s jablečným nádechem jsou nejlepší pomocí s frustrací nebo nechtěným rozrušením. Pro maximální účinek ho zkombinujte s levandulí, mandarinkou anebo santalovým dřevem.

Grapefruit

Vůně tohoto ovoce aktivuje mozkovou činnost a podporuje optimistické a abstraktní myšlení. Také se říká, že dodává vašemu tělu sebevědomý – je tedy vhodnou svačinkou například před pracovním pohovorem. Nejlepších účinků dosahuje jasmínem, cypřišem nebo rozmarýnem.

Růže

Růže je symbolem romantiků a sebepoznání právě díky své jedinečné vůni. Ta lidem dodává pocit bezstarostnosti a podporuje vnitřní harmonii a pozitivní emoce. Je skvělým bojovníkem proti zlé náladě v kombinaci s šalvějí, pomerančem či heřmánkem.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button