DárkyDům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit domácí křídu?

Je venku škaredě, nemůžete jít s dětmi ani na žádnou procházku, ale musíte je zabavit? Nebo je venku naopak pěkně, teplo, sluníčko svítí a děti zatoužily kreslit si křídou? Ať se však díváte, jak se díváte, doma jako naschvál není ani kousek křídy. Obchod daleko a děti žadoní. Víte, že si křídu můžete také vyrobit doma? A nejen tu klasickou bílou, ale také barevnou!

Křída, která kreslí

Je-li venku škaredě a vy potřebujete své děti zabavit, pak je kreativně zabavte. Můžete jim říci, že jakmile bude venku svítit sluníčko a bude teplo, můžete si jít kreslit ven s křídami, které si nyní spolu vyrobíte. Děti to bude bavit, budou rády vyrábět křídu, se kterou si poté budou moci kreslit. Postupujte podle níže uvedeného návodu.

Co budete potřebovat:

  • Prázdné role od toaletního papíru
  • Lepicí páska
  • Voskový papír
  • Plaster of Paris (speciální sádra)
  • Temperové barvy
  • Plastové sáčky

Jak postupovat:

Domácí křída na chodník či tabuli se vyrábí s pomocí speciální sádry, kterou lze zakoupit ve specializovaných obchodech. Velkou křídu vyrobíte s pomocí role toaletního papíru, ale můžete vybírat i menší lepenkové trubky či silikonové formy.

Vezměte lepicí pásku a spodní část role toaletního papíru pořádně zalepte, čímž konec utěsníte. Díky tomuto receptu vyrobíte vždycky jednu křídu, můžete vyrábět nejen bílou, ale také barevné kousky.

Nařežte si voskový papír a umístěte jej do každé role toaletního papíru. Každý papír by měl trošku přesahovat asi o centimetr.

V plastovém sáčku smíchejte jeden šálek Plaster of Paris a ½ šálku teplé vody.

Chcete-li vyrobit barevné křídy pak do každého jednoho sáčku, přidejte dvě polévkové lžíce temperových barev. Použijte tolik temperových barev, kolik potřebujete. Čím víc barvy přidáte, tím bohatší barvu bude křída mít.

Sáček utěsněte, pořádně promíchejte, dokud se nevytvoří hustá a rovnoměrně zbarvená pasta. Vezměte nůžky a ustřihněte roh sáčku.

Z něj pak rovnou do role toaletního papíru vytlačte směs, aby se rovnoměrně vyplnila. Pozor, ujistěte se, že uvnitř nejsou žádné mezery a vzduchové bubliny. Pro každou jednu barvu musíte celý výše uvedený postup opakovat.

Takto vyrobené křídy dejte bokem a nechejte po dobu čtyřiadvaceti hodin ztuhnout. Odstraňte roli toaletního papíru a voskový papír z hotové křídy.

Následně s ní můžete kreslit tak, jak potřebujete. Jde o ideální dětskou hračku, kterou si děti zamilují. Vyrobte jim křídy na kreslení i vy!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button