Krása a módaRady a tipyZdraví

Chyby, kterých se při hydrataci pokožky raději vyhněte

Hydratace pokožky je velmi důležitou součástí každé péče o pleť. Zdá se to být naprosto bez problémů a v pořádku, ale mnohdy lidé dělají spoustu chyb v tomto procesu, aniž by si to nějak víc uvědomovali. V následujících řádcích se vám pokusíme přiblížit, co nedělat při hydrataci pokožky, jakých chyb se vyvarovat.

Pozor na zvlhčovač

Na trhu je celá řada krémů a zvlhčovačů, které můžete používat. Ne vždycky však sáhnete přesně po tom, který se bude hodit pro vaši pleť. A to může být poměrně velkým problémem při celkové hydrataci pokožky. Ujistěte se, že používáte opravdu správný hydratační prostředek, který je určený přesně pro váš typ pleti.

Jednou a dost

Hydratační přípravek aplikujete jednou a stačilo. To je však problém, protože pokud máte suchou pokožku je nutno používat hydratační přípravek častěji. Jedině tak do pokožky dostanete tolik hydratace, kolik je potřeba.

Omezené množství

Hydratační prostředek používáte v malém množství, což není vůbec dobře. Na pokožku naneste dostatečné množství, opatrně na pokožku naneste a uvidíte, jak skvělé výsledky bude vaše pleť mít.

Při aplikaci nejste šetrní

Používáte na svou pokožku peelingy? To pro suchou pleť není nic moc. Namísto toho vyzkoušejte hydratační přípravek, který však aplikujte na pokožku opatrně. Tření pokožky není nic dobrého, pokožka se může během něj poškozovat.

Pozor na akné

Akné se na pleti objeví čas od času u každého z nás. Když tomu tak je, spousta lidí si mylně vyhodnotí, že je pleť dostatečně hydratovaná, protože je mastná a přestanou jí používat. Zvlhčení a hydratace je nezbytná a to i ve chvíli, kdy se objevuje akné. Použijte hydratační vodu, pokud máte mastnou pleť. A váš obličej vám poděkuje.

Pozor na pořadí

Také si občas lámete hlavu nad tím, co a jak a hlavně kdy používat? Kvůli výslednému efektu je důležité a nutné postupovat přesně podle toho, jak se má. A jak to tedy je? Pleť ze všeho nejdřív vyčistěte, následně jí tonizujte a nakonec celého procesu hydratujte.

Vyvarujete-li se výše uvedených chyb, pak vaše pokožka bude jistě krásně a jemně hydratovaná, získá vše, co potřebuje, bude jemná a díky tomu bude vypadat mnohem lépe!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button