Dům a zahradaRady a tipy

Alobal v domácnosti – kde všude může pomoci?

Alobal se používá v domácnosti poměrně často. Zabalíte do něj svačinu, pomůže při pečení (pomůže s kůrčičkou), zabalí se do něj koláč a mnoho dalšího. Dokonce už nejednou se stalo, že si s ním lidé vypomohli při pečení. Hliníkovou fólii můžete využívat však nejen k vaření, ale pro mnoho dalších domácích účelů. Budete možná překvapení z toho, kde všude vám může alobal pomoct a posloužit!

gril

Životnost baterie

Vybité baterie? To je mnohdy nepříjemnost, ale stačí je vyměnit. A co když po ruce nemáte žádné nové? Stačí umístit kousek alobalu na plusovou stranu a vrátit zpátky do ovladače nebo kamkoliv jinam. Na chvíli by se životnost baterie měla prodloužit.

Rychlý trychtýř

Potřebujete přelít kapalinu do lahve, ale máte strach, že se vše rozlije? Použijte trychtýř! Jenže když jej nemáte po ruce nebo dokonce jej nemáte doma vůbec, nevíte co dělat. Risknout to bez něj? Postačí alobal! Vytvořte jednoduchý trychtýř, který po použití můžete vyhodit a máte po starostech.

Stěhování nábytku

Chcete přemístit nábytek z místa na místo, ale je těžký? Máte strach, že se objeví škrábance na linu, plovoucí podlaze nebo se poškodí koberec? Alobal je řešení. Dejte kousek alobalu pod nohy nábytku a přesuňte podle potřeby.

Statická elektřina

Dělá vám problémy statická elektřina na oblečení? Je to nepříjemné, to řekne každý. Statické elektřiny se můžete zbavit a to s pomocí alobalu. Vezměte kousek alobalu, zmačkejte jej do koule. Pár takovýchto alobalových koulí dejte do pračky spolu s prádlem. Po vyprání nebude oblečení hromadit statickou elektřinu a také na něm nebude ulpívat prach či vlasy.

Snadné žehlení

Potřebujete vyžehlit prádlo, ale máte málo času? Použijte alobal. Dejte jej pod prádlo a začněte žehlit. Alobal se zahřeje poměrně rychle, takže prádlo vyžehlíte bez nutnosti otáčení a žehlení z obou stran. Žehlení tak bude mnohem zábavnější a jednodušší.

Silnější WI-FI

Někdy potřebujete silnější signál wi-fi, ale on jak naschvál není silný. Co dělat? Alobal může pomoci zlepšit tento signál. Několikrát jej složte a dejte za anténu. Signál ihned poroste a vy si v klidu můžete užít internetu!

Čištění žehličky

Je vaše žehlička špinavá? Žehlení ji dává poměrně zabrat. Nemusíte sahat po různých drahých čističích, jednoduše použijte alobal a je po problému.

Pozor na připečené jídlo

Chcete ochránit potraviny před připečením v pánvi? Vyložte si dno pánve nebo hrnce vrstvou alobalu. Je to jednoduché a navíc můžete s pomocí alobalu vařit bez oleje.

Formičky na sušenky

Potřebujete speciální formičku ve tvaru strašidélka, mumie či čehokoliv jiného? Z alobalu si můžete vyrobit formičku během pár minut. Projevte svou kreativitu a vyzkoušejte nejrůznější tvary!

Naostřit nůžky!

Máte pocit, že vaše nůžky nestříhají tak, jak by měly? Pak je nutno je naostřit, popřípadě zbavit rzi! Jak na to? Vezměte alobal a s jeho pomocí nastříhejte sedm až deset proužků a bude hotovo.

Odstranění rzi

Pochromované povrchy během let přitahují rez. Jestliže se objeví i u vašich povrchů, pak vyzkoušejte alobal. Obalte rezavý pochromovaný povrch alobalem a povrch jemně třete. Rez by se měla odstranit.

Čisté stříbro

Vyčistit stříbro můžete velmi jednoduše s pomocí alobalu. Na dno dřezu, umyvadla nebo mísy dejte kousek alobalu a přidejte jedlou sodu, sůl a vroucí vodu. Přidejte stříbro, které potřebujete vyčistit a nechejte působit. Následně bude stříbro krásně čisté.

Uzavření plastových sáčků

Potřebujete utěsnit plastový sáček, aby se vám vše, co v něm je nevysypalo nebo nevylilo? Pak obalte okraj sáčku alobalem a vezměte do ruky žehličku. Zapněte a přejeďte přes alobal žehličkou tam a zpátky. Sáček bude uzavřen!

Alobal a dotyková obrazovka

Na alobal reagují velmi dobře dotykové obrazovky. Obalíte-li tužku alobalem, získáte ruční stylus. Nemáte-li po ruce senzorové rukavice, pak fólií obalte prst a můžete použít na váš smartphone.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button