Rady a tipy

10 využití Coca Coly, o kterých jste netušili

Coca Cola je všeobecně oblíbeným nápojem – narazíme na ni prakticky všude – v televizních reklamách, obchodech… a všude ji máme k dostání. Jsme si jisti, že o některých jejích neblahých účincích například na naše zuby jste již slyšeli, ale všechno má svou stinnou i lepší stránku. Stejně tak tomu je s Coca Colou, která mnohem více využití, než to původní. Zaručujeme vám, že budete překvapeni, co všechno se dá s Coca Colou dělat – od kosmetických procedur až čištění vašeho vozidla!

Přírodní kudrlinky pomocí Coca Coly

Kyselina ortofosforečná, která je v Coca Cole přítomná vám pomůže s vlnitým lookem vašich vlasů. Namočte své kadeře do Coca Coly asi na deset minut a poté pořádně umyjte šampónem – nebudete se stačit divit. Mimochodem, tuto vlasovou proceduru si oblíbila například  herečka a modelka Suki Waterhaus.

Zbaví vás žvýkačky

Přilepila se vám žvýkačka do vlasů? Nevadí, hlavně zachovejte klid a Coca Cola se o to postará! Nalijte si ji trochu na zasažené vlasy a již po několika minutách byste měli cítit, že žvýkačku můžete lépe odstranit. Je to zdlouhavá procedura, ale pořád lepší, než stříhání vlasů, že?

Ochrana proti škůdcům

Indičtí farmáři tvrdí, že Coca Cola je na škůdce hotová zázrak – cukrový sirup totiž přitahuje červené mravence, kteří jsou největšími nepřáteli škůdců.

Úleva od bolesti

Máte nepříjemné kousnutí od hmyzu? I na to by mám měl pomoci colový nápoj – stačí dát na postižené místo vatový tampón nasáklý Colou a svědění a pálení se do chvíle o moc zlepší. To je pravděpodobně v důsledku kofeinu, který má anestetické účinky je jednou z hlavních složek Coca Coly.

Čištění koupelny

Kyselina fosforečná (jedna ze složek Coca Coly) hubí vodní kámen a jiné nečistoty s opravdovým přehledem. Pomocí houbičky namočené v Cole tak můžete vyčistit celou vaši koupelnu, nejlepších účinků dosáhnete, necháte li Colu působit přes noc.

Čištění mincí

Stačí vložit mince na patnáct minut do Coca Coly a budou jako právě dovezené z mincovny. Nezapomeňte je ale poté pořádně umýt!

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button