Krása a módaRady a tipy

Vyrobte si balzám pro mužské vousy

Vousy jsou u mužů stále populárnější. Kdysi to byli muži, kteří se dohladka holili, ale dnes je stále víc a víc mužů, kteří si pěstují vousy a snaží se o co možná nejležérnější vhled. Krátké vousy či delší a pěstěný beard. O takové vousy je nutno se starat! Jak na to?

Vyrobte si vlastní balzám

Ano, vousy jsou pro muže mnohdy hodně důležité, je nutno o ně pečovat. Jinak budou vousy příliš tvrdé, budou nepříjemné a tím pádem je muži často oholí, protože je to pro ně nepohodlné. Chcete-li si pěstovat vousy, pak se o ně musíte starat. Chcete-li své vousy udržet měkké, pak můžete vyzkoušet spoustu balzámů. Nemusíte však kupovat balzámy. Vytvořte si svůj vlastní! Přírodní balzám na vousy. Je to jednoduché, vyrobíte jej opravdu rychle. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
  • Éterické oleje podle vašich preferencí

Jak postupovat:

Kokosový olej je takový všelék, alespoň co se pokožky a pleti týče. Můžete jej použít na suchou pokožku, na vlasy, popraskané paty a podobně. Je takové veřejné tajemství, co se krásy týče. A nejinak je tomu u vousů.

Vezměte kokosový olej a nechejte jej ve vodní lázni rozpustit. Do rozpuštěné směsi přidejte pár kapek éterického oleje. Vše velmi pečlivě promíchejte. Co se éterických olejů týče, můžete použít takový, který se vám líbí. Můžete přidat například tea tree olej, citronový olej, levandulový nebo například kadidlový.

Dejte pozor na to, že kokosový olej má o něco silnější vůni než jiné nosné oleje. Proto je lepší sáhnout po takovém esenciálním oleji, který ke kompatibilní s touto vůní, či které jsou dostatečně silné, aby jej zamaskovali. Takto smíchanou směs nalijte do menší misky či kelímku a nechejte vychladit a ztuhnout. Nemusíte dávat do lednice, postačí pokojová teplota. Jakmile je směs tuhá, už jí můžete využívat podle vaší libosti.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button