Dům a zahradaRady a tipy

10 nejlepších plemen do bytu. Tito psi doma smutní nebudou

Stísněné prostory malého bytu nemusí nutně znamenat, že si nemůžete pořídit psího kamaráda. Samozřejmě to má svá omezení – pokud si chcete pořídit velkého psa, jako je husky nebo ovčák, pravděpodobně budete potřebovat dostatečně velký prostor, ideálně zahradu, kde si může pořádně protáhnout celé tělo. Ale naštěstí pro všechny milovníky psů existuje spousta malých psích plemen, která by byla v bytě více než spokojená.

Čím se tedy tito psi vhodní do bytu liší od ostatních plemen? Za prvé, většina z nich je malých rozměrů. Kromě toho jsou mnozí z nich klidní, tišší a známí tím, že se dají snadno vychovat k čistotě, trpělivosti a tichosti. Nejdůležitější při výběru psa je vybrat plemeno, které je vhodné pro vás a váš životní styl. Právě tato roztomilá plemena se nejlépe přizpůsobí elegantnímu městskému životu.

Bišonek

Hypoalergenní a naprosto okouzlující bišonci se rychle učí a milují téměř každého. S hmotností kolem 15 kilogramů se jedná o hravého společníka, který nezabere příliš mnoho místa ani na gauči.

Francouzský buldoček

Toto plemeno je v poslední době stále populárnější mezi mileniály, ale francouzští buldočci byli v Paříži nesmírně oblíbení už v 18. století. Svižná každodenní procházka je dostatečně udrží v kondici a málokdy štěkají (což je pro sousedy velká výhoda).

Chrt 

Člověk by neřekl, že se nejrychlejší pes v okolí se snadno přizpůsobí třípokojovému bytu a bude tam spokojený. Faktem ale je, že tito sprinteři opravdu rádi většinu dne proleží. Vezměte je jednou denně na cvičák, aby se pořádně proběhli, a budete mít doma ospalého miláčka, který s vámi rád bude odpočívat u televize.

Mops

Trochu rošťácký, ale naprosto milující mops, který svou domácí povahou usnadňuje život obyvatelům bytů. Dávejte si pozor, pokud žijete v místě s extrémními teplotami, a kontrolujte pamlsky – mopsíci mají kvůli své lásce k jídlu často sklony k obezitě.

Kavalír King Charles Španěl

Tito psí si užívají krátké procházky kolem bloku – a pak samozřejmě místo na vašem klíně. Při váze 13 až 18 kilogramů se i v malé garsonce najde místo pro jednoho z těchto hedvábných krasavců, kterým nedostatek pohybu rozhodně chybět nebude. Žádní velcí sportovci to skutečně nejsou.

Buldok

Navzdory svým svalnatým tělům si buldoci získali pověst líných povalečů. Pokud jde o pohyb, měly by vám stačit dvě svižné procházky, a navíc oceníte jejich přátelské a věrné chování. Pamatujte nicméně na to, že města v horkém podnebí pro ně nejsou ideálním domovem, protože hůře snáší výkyvy teplot.

Havanský psík

Stejně jako jejich předci žijící v kubánském hlavním městě, i havanští psi rádi pobývají v centrech měst a dokonale se spokojí s tím, že mohou šaškovat uvnitř vašeho bytu. Vyhovuje jim krátká procházka a zbytek dne rádi stráví na gauči nebo hraním si s hračkami v bytě. Hedvábnou srst jim můžete nechat narůst dlouhou nebo ji zastřihnout nakrátko pro snadnější péči.

Shih-tzu

Shih Tzu, který byl původně vyšlechtěn pro život v čínských palácích, se docela rád spokojí i s vaším skromnějším bydlením. Tito milující pejsci se také obzvlášť dobře snášejí s dětmi a jinými psy, takže pro rodiny je to ideální společník.

Bostonský teriér

Pokud hledáte psa s mnohem kratší srstí, je to ta správná volba. Bostonský teriér, přezdívaný „americký gentleman“, si toto své pojmenování jistě zaslouží. Toto malé plemeno je živé a zábavné, přesto však velmi poslušné, jemné a oddané.

Biewer teriér

Pokud jste původně měli na mysli jorkšíra, zvažte raději jeho mladšího bratrance. Biewer teriér pochází teprve z 80. let, ale už si získal pověst mírnějšího temperamentu a klidnějšího chování. Při váze 4 až 8 kilogramů můžete tohoto roztomilého psíka snadno chovat i ve velmi malém bytě.

ZDROJ: https://www.goodhousekeeping.com/life/pets/g22875083/best-apartment-dogs/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Steshka Willems: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/zvire-pes-domaci-mazlicek-roztomily-1390361/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button