Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit roztomilé podtácky?

Jste kreativní a rádi tvoříte různé dekorace nebo rádi tvoříte různé pomocníky pro vaši domácnost. Také se vám dělají kolečka na stole a vám to hrozně vadí? Hledáte různé podtácky, které by se hodily do vaší domácnosti? Proč si je jednoduše nevyrobit? Vaše kreativní a tvořivá stránka se vyřádí a vznikne něco, co budete rádi používat!

Kreativní a praktické

Výroba podtácků bude bavit nejen vás, ale také všechny děti, takže můžete do celého projektu zapojit i vaše ratolesti, kterým zpříjemníte den nebo odpoledne. Vše je jednoduché, rychlé a můžete si vytvořit jakékoliv kousky, jen chcete. Stačí jen využít dřevěné špachtle, kreativitu a budete mít hotovo! Jak si vytvořit moderní podtácky, které využijete doma a můžete jimi obdarovat své přátele nebo rodinu?

Co budete potřebovat:

  • Dřevěné špachtle
  • Barvy na dřevo
  • Lepící pistole
  • Dekorativní předměty (perličky, mašličky, sušené květiny a podobně)

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív je nutno nabarvit dřevěné špachtle vaší oblíbenou barvou. Můžete použít jakoukoliv, jen chcete, my jsme sáhli po růžové. Pěkně natřete každou jednotlivou dřevěnou špachtli a nechejte pořádně uschnout.

Vezměte šest kusů dřevěných špachtlí, dejte vedle sebe a zarovnejte.

Použijte tavnou pistoli a s její pomocí přilepte k sobě dvě špachtle, jednu na obou koncích. Držet budou pohromadě ve čtvercovém tvaru (podobně jako na obrázku).

S pomocí tavné pistole přidejte dekorace přesně podle vašeho výběru, takové, které se vám líbí. Ozdobte a máte hotovo!

Podtáckový domeček

Znovu vezměte dřevěné špachtle a namalujte je barvou, kterou budete chtít. My jsme pro tento projekt zvolily modrou. Natřete a opět nechejte pořádně uschnout.

Zarovnejte pět špachtlí v řadě. Špachtle seřaďte tak, že prostřední bude nejvyšší a ostatní budou menší a menší (přesně jako na obrázku). Pozor, nezkracujte! Získáte tvar střechy.

Vezměte dvě další špachtle a s jejich pomocí vytvořte střechu, překřižte je a přilepte tak, aby tvořila na vrchní straně střechu.

Vezměte další špachtli a přilepte jí dolů, jako základnu domu.

Nyní přichází na řadu tvoření jednotlivých ozdob. Můžete přidávat perličky, mašličky nebo také sušené květiny. Díky tomu vytvoříte moderní a krásné podtácky, které budou moderní, stylové, ale hlavně praktické!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button