Rady a tipyZdraví

Vsaďte na skořici s medem

Směs medu a skořice je populární medicínou již po celá staletí. Oblíbily si ji kultury spojené s Ayurvedem a vsázeli na něj i čínští léčitelé, ve staré Číně byla ale skořice tak vzácná, že se vyskytovala jen na císařském dvoře. Dnes je naštěstí skořice k dostání úplně běžně, stejně tak, jako med – i vy si dnes tuto zázračnou a přitom jednoduchou směs dokážete připravit. Staří přidat pár lžic skořice do sklenice medu a můžete tak své tělo ozdravovat každý den – zkuste ji třeba namazanou na chleba, je to výborná. A proč že je tato kombinace tak zázračná? Máme pro vás tři hlavní důvody!

Oddaluje stárnutí

Med je plný enzymů, fenolů a organických kyselin – tedy je to nejenom pochoutka, ale také ochrana proti ničení buněk a okysličování tkáně. Čím tmavší med si dopřejete, tím lépe se vyhnete stárnutí. A proč je proti stárnutí dobrá také skořice? Protože má velký obsah polyfenolů, tedy silných antioxidantů a to v takovém množství, že tím hravě překoná všechna ostatní koření.

Zlepšení srdeční funkce

Směs medu se skořicí je skvělá prevence kardiovaskulárních chorob, které jsou nejčastější příčinou úmrtí na celém světe. Med totiž zvyšuje průtok krve k srdci, čímž roztahuje stěny cév a pomáhá proti krevním sraženinám, které často vedou k infarktu nebo mrtvici. U skořice zase bylo zjištěno, že snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a naopak zvyšuje hladinu toho dobrého.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi je nepříjemnou záležitostí – můžete si jí zadělat na diabetes, nadváhu a jiné nemoci. Med je ale jeden ze cukrů, který pro lidi s vysokou hladinou cukru v krvi není rizikovým. I skořice je vás vysoký cukr dobrou volbou – pomáhá snižovat jeho vysokou hodnotu. Při výběru zdravého medu buďte ale opatrní, zkuste jej vyhledávat spíše u soukromých prodejců.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button