DárkyKrása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit látkový květ?

Látkové květiny vypadají velmi hezky, jsou moderní a můžete je používat úplně všude. Využít můžete zbylé kusy látek. Použijte květiny do vlasů, na opasek, na polštáře, k dárečku nebo také jako brož na tričko. Výroba je jednoduchá, téměř nic nestojí a vzniká krásný kousek, který si zamiluje každá žena. Co k tomu potřebujete?

Materiály:

  • Jehly na šití
  • Nůžky
  • Látka
  • Nit

Krok 1:

Vezměte kus látky a ustřihněte z něj kus, který použijete pro tvorbu květu.

Krok 2:

Složte pruh látky napůl, aby nebyl vidět rub látky. Chcete-li hotový okraj látky jako horní část květu, pak květ „sbírejte“ z nedokončené hrany. Chcete-li mít nedokončenou hranu nahoře (dodává velmi hezký vzhled květu) pak „sbírejte“ látku ze spodní strany, kde už je okraj hotový.

Krok 3:

Nyní začněte šít v blízkosti záhybu. Dělejte mezery a díky tomu pak můžete vytvořit květ. Vytvořte spoustu stehů.

Krok 4:

Jakmile máte stehy až do konce, stáhněte látku tak, abyste získali základ pro látkovou květinu.

Krok 5:

Od konce, kde je jehla, rolujte látku od sebe a sešívejte dohromady. Udělejte pár stehů skrz konec s každým otočením, abyste látku na místě udrželi a květ se nerozevíral. Ujistěte se, že je vlákno těsné a pevné. Čím delší bude látka, tím větší a bohatší květ získáte. Jakmile se dostanete na konec, prošijte pořádně, udělejte uzly a odstřihněte nit.

Krok 6:

Poopravte květ, můžete jednotlivé lístky upravit. Doprostřed můžete vložit knoflík, korálek, krystal pomocí lepidla nebo jehly a nitě a vytvoříte tak krásný střed.

Krok 7:

Nyní máte hotovo. Stačí je použít přesně tam, kde chcete látkový květ mít.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button