Rady a tipyZdraví

Proti sezónním alergiím přírodně. Pomohou bylinky, ale i pálivé jídlo

Společně s tím, jak se mění roční období a přichází k životu příroda, i nás začínají postihovat různé druhy alergií podle toho, na co jsme citliví. Každý jistě dobře ví, kdy je právě to „jeho“ období, a neomylně pozná, jakmile se kritické květinky po zimě probudí. Sezónní alergie nám umí často pěkně znepříjemnit život, i když vždy máme alespoň tu vidinu, že to za pár týdnů zase odezní.

Většinu toho času ale stejně strávíme zalezlí doma a po internetu se snažíme hledat zaručené tipy na to, jak s alergií bojovat a nemuset celé dny sedět doma a ignorovat krásné počasí. Určitě všude najdete různé tipy a triky, jak se s alergií vypořádat, a my si dovolíme přidat ještě nějaké navíc. Za zkoušku přeci nic nedáte a dost možná konečně najdete způsob, jak těch nepříjemných pár týdnů konečně zvládnout bez potíží, anebo s minimálními omezeními.

Citrusy

Pokud zároveň netrpíte také alergií na citrusy, můžete si dopřávat osvěžující drink, který vám proti alergiím pomůže. Pokud chcete v době alergií vyrazit ven, je ideální přibalit si sebou do lahve čerstvé pití z citrusů. Takové pití vás nejen ideálně hydratuje a dodává vám spoustu vitamínů, ale mělo by také zvládnout mírnit projevy alergie. Je to kvůli vitamínu C, který citrusy hojně obsahují. Ten dokáže bojovat s kýcháním i rýmou a pravidelné pití také eliminuje množství pylu usazeného na sliznicích, který je jinak mimořádně dráždivý.

Pálivé jídlo

Všimli jste si, že po konzumaci pálivého jídla vám slzí oči a často i teče z nosu? To je zcela normální reakce na koření, které podporuje produkci hlenu. Sliznice začnou produkovat hlen, který je daleko tekutější než obvykle, a to je přesně to, co potřebujeme i při boji s alergiemi. Usazený pyl, který sliznice dráždí, je totiž rychleji odplaven a než se stačíte rozkýchat nebo rozkašlat je prostě pryč. Proto se během alergií nebojte přidat pepř, trochu chilli, skořici, zázvor nebo i cibuli a česnek.

Jablko a vlašský ořech

Co takhle dopřávat si během alergií každé ráno ovesnou kaši s jablky a vlašskými ořechy? Zajímavá změna v jídelníčku, co myslíte? A není jen tak náhodná. Vlašské ořechy jsou dobře známými pomocníky v boji proti alergiím, jelikož mají vysoký obsah hořčíku, jenž snižuje kýchání a kašlání, a také obsahují vitamín E, který podporuje imunitní systém.

Jablko zase obsahuje látky, které snižují produkci histaminu, a tím účinně snižují alergické reakce. Jednoduše smíchejte půl hrnku vlašských ořechů, nastrouhejte jedno jablko a celou směs si přidejte do vaší oblíbené ovesné kaše. Nebo si dopřejte zdravou dopolední svačinku v podobě jablíčka s vlašskými ořechy a trochou jogurtu.

Kopřivovo mátový čaj

Kopřiva není pouze bylinka, která je účinná na vlasy. Naopak, pomáhá s mnoha různými zdravotními potížemi, včetně alergií. Máta zase snižuje riziko podráždění a zánětu a celkově působí hojivým vlivem na celý organismus. Připravte si tento chutný čaj a alergie u vás nemají šanci. Smíchejte čajovou lžičku sušené kopřivy s čajovou lžičkou máty a zalijte horkou vodou. Nechte 10 minut vylouhovat a dle chuti přidejte citron nebo med. Pijte klidně během celého dne. Je to velmi chutný a osvěžující nápoj.

Jablečný ocet

Pomoci může i trocha jablečného octa. Smíchejte polévkovou lžíci s čerstvě vymačkaným citronem a kapkou medu. Tuto směs si dopřávejte třikrát denně před jídlem a symptomy alergií by měly být výrazně slabší.

Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, který zabírá na vás. Vždy záleží na síle vaší alergie a také na konkrétních alergenech, ale přírodní léčba je vždy ideálním doplňkem klasických léků, které mnohdy nedokáží odvést všechnu práci samy.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button