Rady a tipyZdraví

Proti sezónním alergiím přírodně. Pomohou bylinky, ale i pálivé jídlo

Společně s tím, jak se mění roční období a přichází k životu příroda, i nás začínají postihovat různé druhy alergií podle toho, na co jsme citliví. Každý jistě dobře ví, kdy je právě to „jeho“ období, a neomylně pozná, jakmile se kritické květinky po zimě probudí. Sezónní alergie nám umí často pěkně znepříjemnit život, i když vždy máme alespoň tu vidinu, že to za pár týdnů zase odezní.

Většinu toho času ale stejně strávíme zalezlí doma a po internetu se snažíme hledat zaručené tipy na to, jak s alergií bojovat a nemuset celé dny sedět doma a ignorovat krásné počasí. Určitě všude najdete různé tipy a triky, jak se s alergií vypořádat, a my si dovolíme přidat ještě nějaké navíc. Za zkoušku přeci nic nedáte a dost možná konečně najdete způsob, jak těch nepříjemných pár týdnů konečně zvládnout bez potíží, anebo s minimálními omezeními.

Citrusy

Pokud zároveň netrpíte také alergií na citrusy, můžete si dopřávat osvěžující drink, který vám proti alergiím pomůže. Pokud chcete v době alergií vyrazit ven, je ideální přibalit si sebou do lahve čerstvé pití z citrusů. Takové pití vás nejen ideálně hydratuje a dodává vám spoustu vitamínů, ale mělo by také zvládnout mírnit projevy alergie. Je to kvůli vitamínu C, který citrusy hojně obsahují. Ten dokáže bojovat s kýcháním i rýmou a pravidelné pití také eliminuje množství pylu usazeného na sliznicích, který je jinak mimořádně dráždivý.

Pálivé jídlo

Všimli jste si, že po konzumaci pálivého jídla vám slzí oči a často i teče z nosu? To je zcela normální reakce na koření, které podporuje produkci hlenu. Sliznice začnou produkovat hlen, který je daleko tekutější než obvykle, a to je přesně to, co potřebujeme i při boji s alergiemi. Usazený pyl, který sliznice dráždí, je totiž rychleji odplaven a než se stačíte rozkýchat nebo rozkašlat je prostě pryč. Proto se během alergií nebojte přidat pepř, trochu chilli, skořici, zázvor nebo i cibuli a česnek.

Jablko a vlašský ořech

Co takhle dopřávat si během alergií každé ráno ovesnou kaši s jablky a vlašskými ořechy? Zajímavá změna v jídelníčku, co myslíte? A není jen tak náhodná. Vlašské ořechy jsou dobře známými pomocníky v boji proti alergiím, jelikož mají vysoký obsah hořčíku, jenž snižuje kýchání a kašlání, a také obsahují vitamín E, který podporuje imunitní systém.

Jablko zase obsahuje látky, které snižují produkci histaminu, a tím účinně snižují alergické reakce. Jednoduše smíchejte půl hrnku vlašských ořechů, nastrouhejte jedno jablko a celou směs si přidejte do vaší oblíbené ovesné kaše. Nebo si dopřejte zdravou dopolední svačinku v podobě jablíčka s vlašskými ořechy a trochou jogurtu.

Kopřivovo mátový čaj

Kopřiva není pouze bylinka, která je účinná na vlasy. Naopak, pomáhá s mnoha různými zdravotními potížemi, včetně alergií. Máta zase snižuje riziko podráždění a zánětu a celkově působí hojivým vlivem na celý organismus. Připravte si tento chutný čaj a alergie u vás nemají šanci. Smíchejte čajovou lžičku sušené kopřivy s čajovou lžičkou máty a zalijte horkou vodou. Nechte 10 minut vylouhovat a dle chuti přidejte citron nebo med. Pijte klidně během celého dne. Je to velmi chutný a osvěžující nápoj.

Jablečný ocet

Pomoci může i trocha jablečného octa. Smíchejte polévkovou lžíci s čerstvě vymačkaným citronem a kapkou medu. Tuto směs si dopřávejte třikrát denně před jídlem a symptomy alergií by měly být výrazně slabší.

Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, který zabírá na vás. Vždy záleží na síle vaší alergie a také na konkrétních alergenech, ale přírodní léčba je vždy ideálním doplňkem klasických léků, které mnohdy nedokáží odvést všechnu práci samy.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button