NezařazenéRady a tipy

Cestujete rádi? Pak je dobré vědět tato fakta!

Neméně důležité jsou také další drobnosti jako například cestovní pojištění, možné očkování, zvyklosti v zemi a mnoho dalšího. Znáte však všechny detaily o létání? I těchto pět faktů?

Pohodlné cestování

Aby se vám cestovalo dobře, a pohodlně je určitě dobré vědět, co vše by vás mohlo potkat. Víte například, jak dlouho vydrží taková kyslíková maska? Nebo například kde je nejlepší a nejpohodlnější místo v letadle? Na tyto a další fakta vás nyní upozorníme v následujícím článku.

Kyslíková maska? Vydrží jen pár minut!

Když na vás vypadne kyslíková maska, neznamená to, že jste v přímém ohrožení života. Může to být způsobeno nadmořskou výškou. V takovém případě stačí, když si kyslíkovou masku nasadíte na obličej a budete v klidu dýchat. Kyslíková maska však nevydrží celý let, ale jen asi patnáct minut. Nemusíte panikařit, tento čas pilotovi bohatě vystačí na to, aby se s letadlem posunul do nižší nadmořské výšky. Pak už nebudete kyslíkovou masku potřebovat.

Hrubé přistání? Není to problém pilota!

Lidé si často velmi mylně myslí, že hrubé přistání letadla způsobil pilot, který s letadlem zkrátka nepřistál dostatečně dobře a v klidu. Není to však pravda. Ve skutečnosti se toto přistání provádí při bezpečném přistání a to za nepříznivého počasí.

Únos letadla? Je na to speciální signál!

Únos letadla je něco, čeho se můžete obávat. Vzhledem k tomu, co všechno se ukazuje ve zprávách. Piloti však mají tajný signál, díky kterému mohou dávat najevo, že je letadlo v ohrožení. V takovém případě se při přistání u letadla nechávají otevřená křídla.

Přítmí v letadle? Je to záměr!

V letadle jsou často světla tlumena a vám vrtá hlavou, proč tomu tak je? Je to záměrně a zejména proto, aby se cestující mohli plně přizpůsobit nočnímu letu. Obvykle se osvětlení tlumí při dlouhých letových vzdálenostech nebo při letech, které probíhají během noci.

Kde je nejlepší sedadlo? U křídel!

Hledáte často, kde je nejpohodlnější sezení v letadle? Často máte problém s místem, které je vyhrazeno pro nohy a vás tak nohy bolí a natékají vám. Kde si tedy sednout, aby vám bylo pohodlněji? Sedadla u východů v prostřední části letadla jsou ta nejlepší, co se prostoru týče. Zadní sedadla jsou zpravidla ta nejvíc nepříjemná a problematická.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button