CestováníRady a tipy

Vyzkoušejte podzimní dovolenou

Nejoblíbenějším časem k dovolené je beze sporu léto. Děti mají prázdniny a mnoho lidí miluje pálicí slunce, horké pláže, zmrzliny a večerní koktejly na letních terasách. Ovšem stále více lidí začíná vyhledávat aktivnější dovolenou na kterou je vhodnější barevný podzim. Vlny turistů ustupují a některé destinace v barvách podzimu dostávají úplně jiný nádech. Ceny hotelů, letů a vstupných klesají a pro milovníky chladnějšího počasí nastává čas vyrazit na dovolenou.

Vyzkoušejte Rusko

Tato nádherná země s bohatým počtem krásných památek si získává stále větší oblibu u turistů. Její dlouhá historie láká k návštěvě této země. V podzimních barvách vypadá, nejen Moskva, ale také ostatní ruská města pohádkově. K návštěvě Ruska je potřeba zvací vízum, které vám většina cestovních kanceláří zajistí. O Rusku koluje mnoho mýtů kvůli její nebezpečnosti, ale to již dávno není pravda. V menších městech vám nic nehrozí a ve větších si dejte pozor na velké množství kapsářů.

Podzimní Skotsko

Skotsko se pyšní nádhernou přírodou. Perthshire, často označovaný jako Big Trees Country, je jedním z nejslavnějších míst v celé Evropě, známé svou úchvatnou přírodní krásou. Zde jezera a řeky odrážejí řadu zlatých a měděných stromů, což je ideální pro působivé fotografování. Najdete zde některé z nejhezčích míst u Loch Tummel, Pass of Killiecrankie a Knock Hill. Projděte strmou, ale mírnou procházku po Knock Hill skrz smíšené lesy a malebné vřelejší výhledy, včetně výhledů z vrcholu vrcholů na sever.

Méně známá Belgie

Středověké město Bruggy patří mezi nejkrásnější města Evropy. Na podzim se zlatými vinicemi, které pokrývají historické budovy s bohatými podzimními odstíny. Barvy odrážející se v kanálech vytvářejí obzvláště romantickou scénu. Určitě nevynechte návštěvu některých městských trhů v přírodě, které jsou zpravidla otevřeny do listopadu. Je to také ideální čas k popíjení některé z druhů slavné čokolády ve formě nápojů. Vyzkoušejte si pohár v De Proeverie, známém pro nejlepší horké kakao v Brugách.

Navštivte Bavorsko

Nechce se vám cestovat příliš daleko? Bavorsko je to pravé pro vás. V podzimním období je v Bavorsku mnoho vinných festivalů a také Oktoberfest. Vyzkoušejte turistiku v podzimních Alpách, romantickou jízdu na koňském vozíku a odběr místních vín na bavorském vinařství. Tam je také asi 25 historických hradů a paláců k objevování, včetně takových velikánů jako Neuschwanstein hrad, Linderhof palác, norimberský hrad a Burghausen hrad.

Itálii na podzim musíte vidět

Itálie patří mezi oblíbené destinace po celý rok. V létě láká moře a na podzim mnoho jejích památek a horská turistika. Na podzim nastává v Itálii období sklizně vinné révy a s ní je spojeno mnoho festivalů, kterými podzimní Itálie žije. Pěší turistikou oceníte hry barev, kterými Itálie na podzim oplývá.

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button