Dům a zahradaRady a tipy

Tipy pro úklid – čistěte domácnost pomocí vodky

Znáte to, domácí pomocníci jako citron, ocet, sůl nebo jedlá soda vždycky pomohou při úklidu. Umí toho opravdu hodně. Co však takový alkohol? Umí pomoci při úklidu i ten?

Vodka ne do martini, ale do kbelíku

Alkohol obecně si lidé často dávají po těžkém dni, na uvolnění nebo na oslavu. Věděli jste však, že s alkoholem můžete také velmi dobře uklízet? Poradí si s odolnými skvrnami, mastnotami a nečistotami, které sužují vaší domácnost. Kde všude může alkohol pomoci? Na co je dobré jej použít?

Různé formy plísně

Chcete-li odstranit všechny plísně nebo třeba plísně z tmelu, pak dejte do rozprašovače levnou vodku a rozstříkejte jí na všechny plísně. Nechejte působit asi tak patnáct minut, poté vezměte kartáček na zuby a s jeho pomocí odstraňte. Obvykle postačí jen vodka, která bude chvíli působit a plíseň zmizí velmi rychle.

Čistič brýlí

Chcete přes brýle skvěle vidět? Neustále vám vadí šmouhy a skvrnky, které se používáním mohou objevit. Pokud vaše brýle nemají ochranný povlak, můžete vyzkoušet právě vodku. Z rozprašovače stříkněte trochu vodky na brýle a jemným hadříkem vyleštěte. Nepoužívejte na brýle, u kterých se doporučuje vyhnout všem produktům na bázi alkoholu.

Šperky

Vodka je ideálním pomocníkem pro čištění tvrdých kamenů jako například diamantů. Stačí nalít vodku do misky a přidat do ní prsten. Ihned poté vysušte, což prstenu dodá krásný lesk. Je-li šperk opravdu moc špinavý, můžete nechat v misce chvíli působit a pak s pomocí starého kartáčku na zuby čistit. Následně opět vysušte.

Oblečení s aplikacemi

Obvykle jde o kousky oblečení, kde najdete různé našité korálky a podobně. Takové kousky se čistí speciálně, do pračky je dát nemůžete. Neplaťte spoustu peněz za čištění, ale vyzkoušejte vodku. Do rozprašovače nalijte levnou vodku a aplikujte na oblast podpaží a výstřihu. Pověste do prostoru a nechejte vyschnout.

Odstranění hmyzu

Je-li ve vaší domácnosti hmyz, kterému se chcete vyhnout, pak je alkohol ideálním pomocníkem. Rozstříkejte levnou vodku do prostoru, ideálně tam, kde se hmyz objevuje a bude po problému.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button