Dům a zahradaRady a tipy

Tyto moderní vychytávky nesmí chybět ani ve vaší kuchyni. Ušetří čas i prostor

Pro mnoho z nás je kuchyně místem, kde trávíme v porovnání s ostatními místnostmi v domě neporovnatelně více času. Práci nám ale mohou usnadnit různí pomocníci a některé z nich možná ani neznáte, byť by vám mohli hodně pomoci. Mohou vám usnadnit organizaci věcí, pomoci s nedostatkem místa nebo asistovat s přípravou pokrmů pro větší skupiny. Nebojte se tedy využít jejich pomoci a nechte se inspirovat na následujících řádcích.

Rolovací odkapávač

Tuhle vychytávku, která se navíc v dnešní době často nabízí ve velmi pěkném designu, lze snadno použít například na odložení umytého ovoce nebo zeleniny, ale také nádobí. Po stranách takového odkapávače je umístěn barevný silikonový pruh, který zabraňuje posunutí. Odkapávač bývá většinou vyroben z nerezové oceli, a i díky tomu lze mřížku použít třeba jako podložku pod hrnec, který má ještě horké dno od plotny. Po použití můžete odkapávač snadno srolovat a uklidit, takže vám nezabírá zbytečné místo na lince.

Nastavitelné nádoby

Takové nádoby a dózy na ukládání potravin jsou neocenitelnými pomocníky v kuchyni. Díky nim se vám může snadněji podařit udržet potraviny déle čerstvé a zajistit si pořádek v zásuvkách nebo v lednici. Podobně výkonnými pomocníky jsou i uzavíratelné nádoby, které dokáží přizpůsobit svou velikost, a tak v nich bude dostatek místa na uložení potravin, ale zároveň nebudete zbytečně skladovat vzduch a prázdný prostor. Takové nádoby bývají vyrobeny z plastu a silikonu, mají systém stlačení a hermetického uzavření a lze je většinou nastavit na objem půl litru až jeden litr.

Miska na kuchyňský odpad

V kuchyni bývá největší nepořádek. Po zemi se mohou válet drobky nebo slupky. To ale snadno vyřešíte díky tomuto chytrému pomocníkovi. Misku stačí jednoduše připevnit na dvířka linky a už nikdy nebudete muset zametat špínu a slupky z podlahy. Tuto praktikou věcičku přitom seženete doslova za pá korun. Po každé práci pak stačí nepořádek na lince jedním pohybem ruky snadno zklidit a můžete pokračovat v práci.

Vložky do poliček

Ne vždy máte ve skříňkách ideální výšku polic. Pokud je máte zrovna trochu vyšší, může se stát, že na sebe nádobí musíte rovnat, abyste efektivně využili místo v lince. Potom však musíte nádobí neustále přerovnávat, což bere čas. Využijte možnost vložit si do polic speciální nástavce, které fungují jako extra police ve vaší lince.

Míčky do lednice

Také si lámete hlavu s tím, jak prodloužit trvanlivost potravin, které skladujete v lednici? Vyzkoušejte míčky s bioaktivním uhlíkem, které pohlcují plyny uvolňující se z potravin a vedou k jejich rychlému kažení. Díky tomuto jednoduchému triku můžete snadno prodloužit trvanlivost potravin, které jinak podléhají rychlé zkáze.

Ochranné desky na sporák

I na váš sporák si můžete pořídit praktické a ozdobné skleněné ochranné desky. Ty vám pomohou ochránit téměř jakýkoliv typ sporáku před poškrábáním a umožňují vám také přidat extra pracovní místo na lince. Snadno si nastavíte nožičky, které zaručí vždy správný odstup.

Silikonová nálevka na hrnec

Nálevka z nepřilnavého silikonu slouží k pohodlnému přelévání obsahu hrnce nebo mísy. Určitě se vám již nespočetněkrát stalo, že jste se pokoušeli obsah hrnce přelít, ale spíše všechno skončilo na lince nebo na podlaze. S touto vychytávkou se vám to už nestane. Tato nálevka se nasadí a pak snadno směřuje proud tekutiny tam, kam je třeba.

Kráječ nejen na jablka

Nemusíte se mordovat s krájením ovoce či zeleniny. Obyčejný kráječ na jablka, který pořídíte za pár korun, vám usnadní přípravu nejen jablek, ale i jiných druhů zeleniny, třeba brambor. Uvidíte, že je to velmi snadné. Důležité je ale mít kráječ dostatečně ostrý. Brambory tak budou krásně nakrájené během chvilky.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button