Krása a módaRady a tipy

Krásný a plný zadeček díky jídlu

Pro pevné a krásně vytvarované hýždě není důležité jenom cvičení, ale také správná strava. Zdravé a výživné jídlo je zkrátka základ úplně všeho a proto bychom při cestě za dokonalým pozadím měli začít u něj. Nápadov pro vás má čtyři témata na to, co jíst, aby se váš cíl splnil co nejdříve. Přejeme vám příjemné počtení!

Proteiny

Máte-li právě po cvičení, není nic lepšího, než si dopřát vyvážený a dobrý proteinový nápoj. Proteiny byste si ale měly průběžně doplňovat i během dne, aby měly vaše svaly z čeho růst nejenom, když jste právě po tréningu. Bohatými zdroji proteiny jsou třeba tuňák, vejce, krůta a kuře, ale také luštěniny, tvaroh, ryby a libové červené maso. Máte tedy opravdu z čeho vybírat!

Sacharidy

Zatímco proteiny jsou dobré pro svalovou tvorbu, sacharidy pomáhají je dlouhodobě udržet. Proto zaměňte bílý chléb raději za žitný a místo hranolek si dejte pořádnou porci rýže anebo těstovin. A kde všude ještě najdete zdroj sacharidů? Nejlepšími zdroji pro vás bude oves, hnědá rýže, brambory, ale třeba také kuskus!

Dobré tuky

Na rozdíl od špatných tuků, dobré tuky nám poskytují širokou škálu zdravotních výhod. Mimo to vám také pomohou k získání správně tvarovaného pozadí (v kombinaci se cvičením tedy). Zdroje dobrých tuků najdete v olivovém oleji, mandlích, lískových oříšcích, ale také třeba v arašídovém máslu.

Zelenina

Zaměřte se na zeleninu bohatou na antioxidanty jako je brokolice, špenát anebo kapusta. Můžete si jí dopřát kolik budete chtít a vaše pokožka bude navíc pevná a hladká!

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button