Dům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit vlastní domácí repelent proti komárům?

Jaro je v plném proudu a brzy propukne to pravé léto. Budete trávit čas často venku, na různých letních festivalech, akcích, večírcích. Budete hodně kempovat, sedět venku na terase s přáteli. No zkrátka se nebudete moc zdržovat doma. A proč taky, když venku bude krásné počasí. Všechno by bylo ideální, kdyby okolo vás nelétali komáři.

K létu patří komáři

Známe to všichni léto je neodmyslitelně spjato s komáry. Minimálně jeden vám znepříjemní sezení na letní terase. Odháníte je od sebe, ale oni se vracejí s neustálou pravidelností. Jak se jich zbavit? Na první pohled jednoduchý problém může zničit celý váš večer. A co teprve, když se mu to podaří a vysaje z vás trošku té krve.

Zkoušíte různé fígle, v obchodech kupujete repelenty, ale máte pocit, že to komárům spíš chutná, než aby je to odpuzovalo? A co všechny chemické látky, které se v nich objevují? Vyzkoušejte proto náš přírodní repelent, který může pomoci odpuzovat od vás komáry. Budete si moci užít příjemný a ničím nerušený večer na terase.

Co budete potřebovat:

  • 30 kapek citronového oleje
  • 1 polévková lžíce vanilkového extraktu
  • 120 ml vilínu

Jak postupovat:

Tento jednoduchý recept je bez chemie a chemických látek, které jinak nejsou pro lidské tělo příliš dobré. Jak si tedy připravit přírodní repelent, který by spolehlivě odpudil komáry a jiný hmyz?

Smíchejte citronový olej s vanilkovým extraktem a vilínem. Nemáte-li vilín, pak můžete využít alkohol, vodku nebo jednoduše olej na vaření. To jsou ingredience, které máte doma. Následně vše pečlivě promíchejte a máte hotovo.

Můžete nalít do rozprašovače a večer, kdy sedíte venku, a otravní komáři se objevují, jej použijete. Tento přírodní repelent můžete bez problému aplikovat na pokožku a jít ven, užívat si příjemného večera spolu se svými přáteli!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button