Dům a zahrada

Teakový, plastový nebo ratanový nábytek na zahradu?

K dobrému odpočinku venku patří i zahradní nábytek, který je vhodným doplňkem pergoly, altánku, terasy či balkonu. Je důležitý pro relaxaci i rodinná setkávání. Na trhu je v současné době široká nabídka různých druhů materiálů. Nabízíme vám několik typů.

Nábytek z teakového dřeva

Je vyroben z tropických dřevin, které obsahují vysoké množství olejů. Díky tomu je odolný proti přírodním škůdcům a parazitům napadajícím dřevo. Velice dobře obstojí v dešti i na slunci. Nábytek je bytelný a bude po delší dobu ozdobou vašich zahrad. Je však dobré vědět, že časem se mění jeho vzhled, na povrchu se vytváří vroubky a mění barvu – získává šedou patinu. Chceme – li barvu oživit, jemně obrousíme povrch a naneseme teakový olej. Na zimu je dobré nábytek uklidit. Pokud nemáte kam, je vhodné jej alespoň přikrýt. Tento druh nábytku je vhodným doplňkem chalup, chat a penzionů.

Nábytek z ratanu

Ratan je popínavá liána pocházející z pralesů jihovýchodní Asie. Její dřevo je lehké a ohebné. Po úpravách (napaření, impregnace v oleji) se z něj pletou koše nebo nábytek. Údržba je jednoduchá – stačí vám k tomu antistatická prachovka. Pokud je špína odolnější, použijte trochu saponátu. Nábytek z ratanu se hodí do míst, ve kterých chcete použít přírodní materiál, navodit pohodovou atmosféru. Jednotlivé kusy můžete kombinovat, případně doplnit polštářky v přírodních barvách. Jeho mimořádná odolnost umožňuje využití v lázních, welness nebo u bazénů.

Plastový nábytek

Nábytek z tohoto materiálu se hodí na zahrady, terasy, balkony, ale třeba i na koupaliště nebo do plaveckých bazénů. Lze jej doplnit o polstrování, které dodá více pohodlí. Je poměrně stabilní, protože na jeho výrobu se používá zesílený plast. V nabídce je řada souprav, které se dají použít i na malém prostoru. Jezdíte – li často kempovat, můžete si pořídit nábytek skládací, který v zavazadlovém prostoru vašeho automobilu nezabere mnoho místa. Jeho údržba je jednoduchá a cenově je velmi dostupný.

Úkolem zahradního nábytku je pohodlí, minimální údržba a starost. Toto všechno v dnešní době materiál, z něhož je vyráběn, splňuje.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button