Dům a zahradaKrása a móda

Vyrobte si doma – glycerinové mýdla, která potěší

Glycerinové mýdlo je pro spoustu lidí oblíbený kousek. Kromě toho, že jej využívají doma, tak jej mohou s klidným srdcem darovat jako drobný dárek k narozeninám, svátku nebo jen tak. Pokud máte doma děti, které mají aktuálně prázdniny, pak jistě hledáte možné projekty a věci, které s dětmi můžete vytvářet a tím je tak zabavíte.

Glycerinové mýdelka

Recepty na glycerinová mýdla jsou obvykle velmi složitá. My vám přinášíme jednu z těch jednodušších metod. Sestavuje se z připravovaného glycerinového mýdlového základu, který můžete pořídit průhledný i neprůhledný, podle toho, jak si přejete. Následně jej můžete dotvářet tak, jak sami potřebujete. Jde o jednoduchý a nenáročný proces, který zvládnou i děti. Půjde o opravdu příjemné kreativní odpoledne. Jak si nějaké takové mýdlo vyrobit?

Jablkový dortík

Mýdlo, které by vonělo jako chutný jablečný dortík? Je to možné, stačí použít ty správné ingredience a můžete si užít tu opojnou vůni i vy doma! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 4 unce průhledného glycerinového mýdla
  • 1 čajová lžička tekutého mýdla
  • 1 čajová lžička tekutého glycerinu
  • ½ čajové lžičky jablečného oleje
  • 2 kapky červeného potravinového barviva
  • ½ čajové lžičky mleté skořice

Jak postupovat:

V menším hrnci na nízké teplotě roztavte glycerinové mýdlo. Pokud nechcete používat hrnec, můžete vzít sklenici a roztavit v mikrovlnné troubě. Přidejte tekuté mýdlo a glycerin, dobře promíchejte. Přidejte jablečný olej a skořici, pokud chcete mýdlo barevné, nyní přichází na řadu barvivo. Míchejte a nechejte pár minut stát. Směs začne tuhnout a vy jí znovu pořádně promíchejte. Skořice tak bude rovnoměrně rozložená. Nalijte do formiček a dejte do mrazničky. Následně můžete používat podle potřeby, případně ozdobně zabalit a obdarovat někoho ze svých blízkých!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button