DárkyDům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit doma pokladničku?

Chcete šetřit na „deštivé dny“? Potřebujete mít doma pokladničku, kde občas odložíte nějaké ty drobné. Když budete takto spořit pravidelně a poctivě, za nějakou dobu si můžete pořídit něco, na co vám běžně z výplaty už finance nezbývají. Pokladničky si samozřejmě můžete koupit, v obchodech jsou opravdu krásné, velké a v různých tvarech a barvách. Co si však takovou pokladničku vyrobit?

Kreativní odpoledne s dětmi

Můžete si s dětmi užít společně strávený čas a všichni si vyrobit krásnou pokladničku. Společně můžete spořit, děti si do ní mohou ukládat své kapesné nebo peníze, které dostanou od babičky, dědy či hodných tetiček. Vytvořte si domácí pokladničku z krabice. Je moderní, krásná a můžete si jí ozdobit tak, jak sami budete potřebovat.

Co budete potřebovat:

  • Krabice nebo obyčejný rámeček na fotky
  • Vrtačka
  • Dekorativní papír (balicí papír, tapety a podobně)
  • Samolepky – písmenka
  • Pravítko
  • Nůžky

Jak postupovat:

Rámeček na fotografie rozdělejte a na zadní stranu nalepte s pomocí lepicí pásky či tavné pistole dekorativní papír. Zde můžete experimentovat, můžete si vybírat takový papír, který se líbí vám nebo vašim dětem. Své pokladničce můžete dát jméno, popřípadě můžete napsat to, na co šetříte. Písmenka můžete vystřihnout z papíru nebo využít samolepky. Může tam být například „na deštivé dny“ „na dovolenou u moře“ „na mrkací panenku“ a podobně.

Při lepení si vezměte pravítko a umístěte jej na sklo. Ujistíte se tak, že písmenka budou rovná, stejně velká a umístěná přesně tam, kde je chcete mít. Můžete si udělat také malinké značky na sklo (popřípadě plexisklo). Jakmile máte hotovo, začněte jednotlivá písmenka lepit.

S pomocí vrtačky na horním okraji vyznačte malý obdélník, skrz který budete poté dávat do pokladničky peníze. Následně vyřízněte díru.

Vše sestavte dohromady, uzavřete rámeček na fotky a máte hotovo! Pak už jen stačí poctivě a postupně spořit peníze na to, co chcete a potřebujete!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button