NezařazenéRady a tipyReceptyZdraví

Pijte čaje!

Šálkem lahodného čaje nikdy nic nezkazíte. Po ránu vás nakopne, odpoledne je příjemný ke společné svačině a ve večerních hodinách si s ním zalezeme s knížkou do postele. Je škoda, že lidé ho posledních pár let tak podceňují, přitom čaj je zdravější než káva a správný výběr čaje vás nakopne více jak jakýkoliv energy drink. Navíc čaje mají blahodárné účinky na naší zdraví – a každý na něco jiného. Však šálek čaje s medem citrónem doporučují i naše babičky. Britové zase sázejí na čaj s mlékem, no a v asijských zemích je králem zase pravý nefalšovaný zelený čaj.

Je na vás, jaký čaj si oblíbíte vy! My vám představíme hned několik druhů a samozřejmě i s potřebnými informacemi. Pohodlně se usaďte třeba právě s šálkem čaje a začtěte se do tohoto voňavého článku.

Mátový čaj

Na střevní potíže je přeborníkem mátový čaj. Trpíte zácpou, plynatostí anebo bolestmi břicha? Tento čajík si s tím hravě poradí.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj dokáže bát také supernápojem. Pomůže s průjmem, plynatostí, ranní nevolností i kinetózou. Pomáhá také při menstruačních bolestech.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je dobrý snad na všechno. Harmonizuje psychiku, zmírňuje nepříjemné křeče a bolesti hlavy. Navíc má i blahodárné účinky na naše hlasivky – proto nám ho doporučují babičky, když jsme nachlazení a máme kašel.

Čaj z meduňky

Meduňku si oblíbily hlavně ženy – pomáhá totiž s menstruačními bolestmi, bolestí hlavy a podrážděností – tedy s běžnými ženskými problémy.

Pampeliškový čaj

Kromě toho, že se pampeliškový čaj doporučuje na hubnutí, pomáhá pampeliška i s nadýmáním s a problémy s játry.

Fenyklový čaj

Fenykl není jenom na dětskou zácpu, pomáhá totiž se všemi žaludečními a střevními problémy. Nadýmání, plynatost, pálení žáhy – s tím vším vám tento čajík pomůže.

Čaj z lékořice

I když nemusíte mít lékořici zrovna v lásce, čaj z ní je účinným lékem na žaludeční vředy a neurózy.

Hřebíčkový čaj

Znovu tu máme pomocníka na všechny střevní potíže. Stačí pouhé dva šálky týdně a váš žaludek by měl přestat brzy pálit a bolet!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button