Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Jak vyřešit skvrny od antiperspirantu? S těmito triky!

Takové oblečení se chystáte hodit do koše? Zadržte, nemusíte se zbavovat oblíbených kousků. A dokonce na ně nemusíte používat ani nákladné chemické čištění.

Skvrny, které nejdou odstranit

Máte například bílé tričko, které se v oblasti podpaží začíná měnit? Barva bývá nažloutlá a tím pádem si jej hned tak neoblečete. Popřípadě je tričko vaší oblíbené barvy v okolí podpaží celé bílé. Tyto skvrny nejdou odstranit jednoduše a snadno. Chce to najít ty správné a přírodní pomocníky, které vám pomohou odstranit skvrny od antiperspirantu jednou pro vždy.

Co vám může pomoci? Tyto přírodní tipy! Před aplikací na oblečení doporučujeme vyzkoušet na menším kousku konkrétní tkaniny, protože každá látka může reagovat na danou metodu jinak.

Mocný účinek soli

Staré skvrny, které jsou na oblečení zaschlé, jdou obvykle hůř dolů. Sůl může v tomto ohledu dost pomoci a to jak na bílé kousky oblečení tak i na barevné. Jak postupovat? Vezměte si trochu soli a přidejte na skvrnu, která je navlhčená. Na ní sůl rozpusťte a nechejte působit minimálně osm až dvanáct hodin, popřípadě po celou noc. Poté znovu namočte a přidejte ještě trochu soli. Tkaninu jemně protřete a poté vložte do pračky a vyperte klasicky, jak jste zvyklí.

Citronová šťáva

Objevila se na vašem oblečení čerstvá skvrna od antiperspirantu? Pak sáhněte po citronové šťávě a aplikujte několik kapek přímo na skvrnu. Nechejte účinkovat asi pět až deset minut a následně ručně opláchněte v mírně teplé vodě. Skvrna by měla ihned zmizet. Oblečení poté můžete vyprat tak, jak jste zvyklí.

Kapalný čpavek

Objevilo se na vašem oblečení hned několik skvrn od antiperspirantu, případně jde o velmi silné skvrny? Pak vyzkoušejte kapalný čpavek. Ten je ideální na bílé skvrny. Smíchejte kapalný amoniak a vodu v poměru 50:50. Tuto směs následně naneste přímo na skvrnu a nechejte několik minut působit. Poté opláchněte. Velmi dobře působí také proti nepříjemným zápachům.

Síla octa

Skvrny od antiperspirantu skvěle odstraníte s pomocí kuchyňského octa. Do něj namočte skvrny a nechejte přes noc působit. Ráno oblečení vyperte způsobem, jakým jste zvyklí. Ocet má jednu nevýhodu, může zanechat barevné stopy na oblečení. Na bílém oblečení může zežloutnout.

Prostředek na mytí nádobí

Přípravek na mytí nádobí umí velmi dobře odstranit skvrny, které se na vašem oblečení objevují a to včetně skvrn od antiperspirantů. Jak na to? Aplikujte trošku prostředku na mytí nádobí, jemně rozetřete do skvrny a nechejte půl hodiny působit. Následně propláchněte a dejte klasicky vyprat do pračky.

Vodka

Alkohol umí velmi dobře a efektivně odstraňovat skvrny. Vyzkoušejte vodku, která umí z tmavého oblečení odstranit nepříjemné bílé skvrny. Na místo, kde se objevuje skvrna od antiperspirantu, nalijte trošku vodky a nechejte pár minut působit. Efekt uvidíte téměř okamžitě. Je-li skvrna silnější, pak nechejte vodku na látce delší dobu. Ovšem pozor, nikdy ne déle, než hodinu. Na závěr pořádně opláchněte ve vlažné vodě a vyperte.

Směs na odstranění skvrn

Chcete-li odstranit nepříjemné skvrny a zápach, který se line z oblečení, můžete využít následující směs, která vám pomůže.

Co budete potřebovat:

  • 4 polévkové lžíce peroxidu vodíku
  • 1 čajová lžička prostředku na mytí nádobí
  • 2 polévkové lžíce jedlé sody

Jak postupovat:

Všechno smíchejte dohromady a aplikujte na skvrnu nebo skvrny. Nechejte pár hodin působit a poté vyperte oblečení tak, jak jste zvyklí. Všechny skvrny zmizí!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button