Dům a zahrada

Rádi čtete a nemáte kde? Poradíme vám co s tím

Pojďte se s námi podívat na různé nápady, jak si knihovnu i čtecí koutek zařídit. Začneme způsoby, jak mít knihy uložené. Ideální je samozřejmě velká skříň – knihovna, nejlépe zasklená, aby se na knížky neprášilo. Ne každý ale má možnost mít v pokoji knihovnu přes půl stěny. A ne každý ji chce. Lze to vyřešit menšími skříněmi s policemi. Sehnat se dají i designově velice zajímavé kousky.

Pokud máte doma místa málo

a nebo máte málo knih, můžete použít skutečně malé skříňky.

Kromě skříněk můžete knihy uložit i na různé police. A opět platí, že to nemusí být žádná nuda.

Police mohou také vytvořit přepážku mezi dvěma místnostmi nebo částmi pokoje. Knihovnu můžete umístit i do prostoru pod schody

Nyní máme knihy uskladněné. Ale kde si je přečíst? Jestli máte doma krb, toto místo se samo přímo nabízí. Stačí přistavit křeslo, na něj teplý pléd, vedle stoleček na čaj a můžete relaxovat s oblíbenou knížkou v ruce.

Další místo vybízející ke čtení je okno. Pokud máte široký a pevný parapet, ideálně nízko nad zemí, využijte ho. A nebo si okno vylepšete. Nemusíte se hned pouštět do stavebních úprav, postačí třeba nějaká menší skříňka, na kterou se budete moci posadit.

Velice jednoduché je přistavit si pohodlné křeslo přímo ke knihovně nebo polici s knížkami.

Pokud se můžete pochlubit velkým bytem či domem, nebojte se na čtení vyhradit celou místnost nebo její část. Budete tak alespoň mít všechny knížky po ruce a mezi nimi příjemný klid na čtení.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button