Dům a zahradaRady a tipy

Zapálený bobkový list? Uvidíte, co dokáže!

Kdo by neznal bobkový list. Jde o koření, které se velmi často využívá v kuchyni a při vaření. Bobkový list nebo také vavřín ušlechtilý má své kořeny v Malé Asii. Typické koření a dochucovadlo můžete však využívat také jinak, věděli jste to?

Aromatické koření

Bobkový list je silně aromatický a své uplatnění nachází nejen v kuchyni, ale také v samotném léčitelství. Věděli jste, že bobkový list je možno využívat v mnoha dalších ohledech? Ano, bobkový list umí skvěle pomocí v období, kdy na vás doléhá stres a únava. Sáhněte po bobkovém listu!

Stres v práci nebo ve škole? Cítíte napětí nebo úzkosti v pracovním nebo osobním životě? Pak je právě bobkový list ta správná volba! Silná vůně bobkového listu vás umí zbavit napětí a úzkosti. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept!

Co budete potřebovat:

  • 1 menší miska bobkových listů
  • Oheň

Jak postupovat:

Suché bobkové listy zapalte a dejte do misky, kterou si připravíte. Nechejte hořet v místnosti asi deset minut. Poté sfoukněte a odneste bokem. Následně si do místnosti, kde jste nechávali bobkový list hořet, sedněte nebo lehněte a jen klidně relaxujte a dýchejte. V místnosti bude rázem příjemná a klidná atmosféra.

Proč je tak skvělý?

Při pálení bobkových listů se uvolňuje specifické látky, které působí na nervový systém. Napomáhají uvolňovat tělo a celé jej regenerovat. Postačí tedy, když se budete v dané místnosti pohybovat, budete zhluboka dýchat a uvidíte, že stres nebo úzkost se během pár minut uvolní a vy se budete cítit mnohem lépe.

Kde ještě využít bobkový list?

Bobkový list má vědecky prokazatelné protizánětlivé účinky, je skvělým pomocníkem při různých druzích onemocnění a nemocí obecně. Umí pomoci při epileptických záchvatech, uvolňovat ucpané dýchací cesty. Má pozitivní vliv také na nespavost nebo zvýšený cholesterol. Umí skvěle regulovat hladinu cukru v krvi.

Štítky

Podobné články

omentářů

  1. Babička vždycky používala bobkové listy místo svíček, byla hodně spojena s přírodou, vždy na její narozeniny si doma jeden bobkový list zapálíme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button