Rady a tipyZdraví

Jak na silvestrovskou kocovinu? Poradíme vám!

Už se to zase blíží. Nejprve silvestrovské ejchuchů a druhý den kocovina, jako vyšitá. Au, to bude ráno! Bolest hlavy, žaludek jako na vodě a pocit, že do minuty umřete. A tak se pomalu loučíte s příbuznými, kamarády.

Co s kocovinou? Existuje spousta „zaručených“ rad, jak na ni. Od těch, co říkají, že čím se člověk pokazil, tím by se měl napravit nebo si dát vyprošťovák v podobě česnečky, až po ty, kteří nabádají k procházce přírodou nebo běh.

Nejlepší tipy na kocovinu

Už jste někdy viděli člověka s kocovinou běžet? Pak je tu možnost použít různé medikamenty, ale do nich se nám nechce.

Taková úplně první pomoc při kocovině je pozřít dostatek vody a zapomenout na kávu. Jenže, co dál, když jsme přebrali? Máme pár tipů.

Zkuste polévku. Pozor, někteří se zkušenostmi z desítek kocovin upozorňují, že česnečka není zrovna tou správnou volbou a místo ní je lepší volit silný hovězí nebo kuřecí či slepičí vývar a tutovkou by měla být kyselica, anebo okořeněný vývar z červené řepy s vařeným vajíčkem.

Nechce-li se vám do polévky, zkuste utopence, zavináče, kyselé okurky, prostě alespoň trošku okyselte organismus, třeba citronovou vodou.

Pak tu jsou různé super „koktejly“, už samotná jejich příprava vám neudělá dobře, ale prý fungují, jako např. smíchat fernet, mentolový likér, přidat led a vypít. Ještě bizarnější varianta je tři syrová vejce zamíchat do oleje, k tomu pepř a tabasco a šup, nepřemýšlet a polykat.

Zapomenout bychom neměli na některé bylinky a z nich si uvařit čaj – např. heřmánkový, zázvorový, mátový, hřebíčkový. Louhujte dostatečně dlouho, a pokud máte potřebu sladit, tak medem.

Když už jsme u toho sladkého, tak prý zabírá třešňový kompot.
Na závěr máme tři vychytávky, z nichž první dvě jsou úplně bez záruky:

zkuste sex, erotiku, prostě si udělejte dobře, i když je vám blbě, a to i v případě, že jste sami, anebo prostě vyskočte z postele a dělejte, že kocovinu nemáte a usmívejte se.

Avšak naše poslední rada zabere stoprocentně a zní: nepijte! Ale to by zase nebyl Silvestr…

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button