Dům a zahrada

Stylové odkládací stolky nabízí funkční design pro váš pokoj

Moderní trendy v bydlení velí volit minimalistický design a nezatěžovat prostor zbytečnými kusy nábytku. Zatímco řada z nich skutečně jen plní prostor bez další přidané hodnoty, odkládací stolek může být skutečně funkčním i designovým doplňkem interiéru, který bude mít své místo i účel. Jak takový vhodný stolek vybrat a jaká je v tomto směru nabídka?

Kam s ním?

Odkládací stolky najdou své místo prakticky kdekoliv, ale skvěle padnou například do předsíně, kam můžete po příchodu umístit klíče nebo si odložit kabelku. Neméně dobře se budou hodit také ke gauči nebo ke křeslu či posteli – vždy tak budete mít po ruce místo, kam odložit šálek s čajem, brýle nebo knihu. Skvěle vyplní také prázdný roh a umožní na něj umístit třeba dekorace nebo květiny.

Zapomeňte klasiku, moderní design překvapí

Dnes najdete v nabídce obchodů odkládací stolky různých tvarů a velikostí. Vyrábí se ze širokého spektra materiálů od tradičního dřeva až po velmi moderní kovové konstrukce nebo třeba i plastové kousky, které mohou být jedinečnou ozdobou vašeho interiéru. Mnohdy se stolky prodávají rovnou v páru a tvoří dokonalé duo, které vyladí vaše bydlení k dokonalosti. Mezi aktuální trendy patří také využití nejrůznějších geometrických tvarů či mnohoúhelníků.

Díky odkládacímu stolku můžete také v prostoru vytvořit zajímavý kontrast. Pokud máte například všechny kusy nábytku v pokoji hranaté, může oválný nebo kulatý odkládací stolek přinést nečekaný akcent, který bude působit velmi stylově a netradičně. Zvažte také využití odkládacích stolků, které nabízí extra úložný prostor třeba v podobě poličky nebo zásuvky, kam můžete schovat to, co nutně nemusí být na první pohled na očích.

Aby vydržel

Zásadní je samozřejmě pořídit kvalitní odkládací stoleček, který bude mít pevnou a bytelnou konstrukci. Zkontrolujte si kvalitu spojů a celkovou stabilitu. Pokud máte malé děti, myslete také na to, že stolky by neměly mít ostré hrany. Zejména u skleněných prvků se pak poptejte na tvrdost a odolnost skla, aby vám při prvním hrubším zacházení neprasklo a nezranili jste se o něj. Pokud má stolek nějaký rozkládací mechanismus, zkontrolujte, že správně funguje a všechny komponenty do sebe dobře sedí.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button