Dům a zahradaRady a tipy

Vyberte si nejlepšího přítele podle hvězd. Jaký pes se hodí k vašemu znamení?

Přemýšlíte, že byste si rádi pořídili psa, ale stále nevíte, kterou rasu zvolit? Je jich tolik a možná byste si je nejraději vzali všechny. Jenže to logicky nepůjde, takže jak tedy vybrat? Alespoň trochu napovědět vám mohou hvězdy. Zkuste si psa vybrat podle zvěrokruhu!

Beran

Pro vaši tvrdohlavou povahu se bude skvěle hodit malý kavalír King Charles Španěl. Tenhle pejsek pochází z Velké Británie a byl oblíbencem mnohých tamních panovníků. Je citlivý, nesnese tvrdé zacházení a má nenucené chování. Jelikož sám překypuje energií a nadšením hodí se právě pro aktivní Berany, kteří chvíli neposedí.

Býk

Býci bývají velmi praktičtí a materiálně založení, na nějaké emocionální výlevy si příliš nepotrpí. Proto se k nim také hodí pes, který rozhodně není roztomilost sama, ale naopak si drží svou důstojnost. A tím je právě buldok. Tento pes bývá chytrý, smělý, loajální, spolehlivý a velmi odvážný. Navíc s ním je super zábava. Buldok dokáže Býkovi pokaždé zlepšit náladu, když je na dně, a nikdy ho nenechá ve štychu.

Blíženec

Blíženec je většinou neklidný, plný nápadů a možná i trochu nerozvážný. Potřebuje k sobě parťáka do nepohody, který bude je jeho bláznivé nápady přijímat se stejným nadšením. Zvolte Jack Russell teriéra. Tohle malé psí plemeno je nepřehlédnutelné. Tihle psi jsou odvážní, nebojácní a sebevědomí. Jsou velmi přátelští a neustále potřebují nějakou aktivitu.

Rak

Pro Raka se hodí klidné plemeno zosobňující lásku a věrnost, a tím je právě jezevčík. Když potřebuje Rak potěšit ve chvílích, kdy je život těžký, je to právě jezevčík, který mu olíže rány a bude ho bezmezně milovat. Jezevčík je přátelský, ani bázlivý, ani agresivní, je náruživý a vytrvalý. Dokáže se dobře postarat sám o sebe a nepotřebuje neustálou pozornost.

Lev

Lvi jsou králi zvířat a podobně se jejich povaha odráží i na lidech. Ti chtějí být extravagantní, stále na sebe strhávat pozornost a být prostě nepřehlédnutelní. Kterého jiného psa k nim tedy vybrat než puntíkovaného dalmatina? Ti dva spolu dokážou hodně. Svému pánovi bude dalmatin vždy oddaný a bude ho milovat. Vůči cizím bude ale ostražitý a nikdy nedopustí, aby jeho pán Lev přestal zářit.

Panna

Slyšeli jste o plemenu Welsh Corgi? Není v našich končinách zatím příliš rozšířené, ale je to skvělý pes nejen pro Panny. Tohle pastevecké plemeno s nejkratšíma nožičkama velmi roztomilé a inteligentní. Navíc se tento pejsek nebojí a je odolný. I Panny bývají inteligentní a okouzlující, takže spolu budou tvořit ideální dvojici.

Váhy

Labradoři patří ke psím rekordmanům, jelikož pravidelně atakují nejvyšší příčky, co se týče oblíbenosti. Není divu. Jsou inteligentní, čilí, bystří, poslušní a oddaní. Mají skutečně laskavou povahu a snahu dělat svému majiteli radost. Hodí se skvěle i k dětem, ale přitom jsou to pracanti, kteří se nezaleknou žádného úkolu. Váhy jsou intelektuálně založené a v životě usilují o harmonii a soulad. Potřebují k sobě chápavého parťáka, který jim bude oporou. Nemají rádi stres a nesoulad, což jim labrador pomůže odbourat.

Štír

Podobně jako Štíři, kteří jsou známí svou tajemnou povahou, jsou i psi plemene akita tak trochu tajemní. Plemeno pochází z Japonska a vyznačuje se krásou a královskou povahou.  Lidé ve znamení Štíra bývají vášniví, žárliví a často i prudcí – podobně jako i akita. Tento pes tedy vyžaduje pevnou ruku a zkušeného majitele.

Střelec

Střelec je dobrodruh, větroplach, který miluje pohyb a svobodu. Německý ovčák je stejně jako Střelec aktivní a neohrožený. Nesnáší nudu, potřebuje pohyb. Je to pes vyrovnaný s pevnými nervy, s velkým sebevědomím. To nechybí ostatně ani Střelcům, kteří si nenechají do ničeho moc mluvit.

Kozoroh

Ke komu jinému by se mohl hodit tvrdě pracující bernardýn než právě ke Kozorohům? Ti jsou stejně jako tito psi extrémně zodpovědní, spolehliví a pracovití. Pokud by se Kozoroh někde ztratil, může si být jistý, že bernardýn ho bude hledat tak dlouho, dokud ho nenajde. Nic mu neunikne a je velmi klidný. Přesto ale touží po pochvale a úspěchu stejně jako Kozorozi.

Vodnář

Tito lidé bývají velmi svobodomyslní a nezávislí – podobně jako plemeno sibiřský husky. Oba jsou rádi venku a hledají neustále nové výzvy a cíle. Není někdy lehké s nimi vyjít, ale společně si dokonale rozumí.

Ryby

Jsou to citlivé duše se smyslem pro krásu, umění a dokonalost. Hodí se k nim nejlépe například portugalský vodní pes, který má ohnivou povahu a spoustu energie, díky které vnese do života Ryb trochu víc vzrušení. Přitom je to pes velice něžný, inteligentní a milující. Je to pes jednoho pána a plně jej respektuje.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button