Rady a tipyZdraví

Vzdejte se sladkostí jednou provždy

Je jasné, že nějaká ta sladkost čas od času neuškodí, ale je mnoho z nás, kteří cukru podléháme častěji, než bychom měli. Nejde přímo o hrozící nadváhu anebo špatné zuby, cukr nám může zavařit i jinými nepříjemnými prosbami – třeba častá únava anebo problémy se soustředěním (což hrozí hlavně dětem). Dobrou zprávou ale je, že pomocí pár ozdravných kroků se své závislosti na cukru můžete dočista zbavit – a Nápadov pro vás má pár těch nejúčinnějších!

Nepijte kalorie

Slazené nápoje a sodovka obsahují až alarmující množství cukru – v jednom litru takové Coca Coly je ho třeba až několik kostek, to není moc příznivá zpráva, že? Kromě toho našemu tělo nedávají nic, spíš naopak… proto nahraďte sladké nápoje raději minerálkou, která hasí žízeň, ale našemu tělu neškodí

Nezapomeňte na tuky

Ve snaze o zdravý životní styl lidé často odmítají jakékoliv výrobky obsahující tuk, to je ale špatně! Tuky totiž se totiž starají o vyváženou hladinu cukru v krvi a celkově přinášejí pro naše tělo mnoho výhod. Jediné co je třeba je vybírat tuky zdravější, nenasycené jako jsou olivový olej, ořechy a ryby.

Dýchejte

Hlad a touha spolknout něco sladkého jsou často signálem stresu, rychlé dechové cvičení vám ale pomůže ho odbourat. Stačí provést pět plných inhalací před každým jídlem – budete překvapeni, jak dobře to funguje!

Spěte dobře

Krátký anebo špatný spánek způsobují často neodolatelnou chuť na něco sladkého, protože to je nejrychlejší způsob, jak si dobít potřebnou energii. Zkuste spát alespoň 8 hodin denně v celku a vaše tělo vám bude vděčné!

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button