DárkyDům a zahradaRady a tipy

Dostali jste nevhodné dárky? Poradíme, co s nimi

Štědrý večer už je za námi a i návštěvy příbuzných se pomalu chýlí ke konci. Je tedy dost pravděpodobné, že už jste obdrželi všechny dárky, které vám byli určeny, a nyní se z nich můžete radovat. Co když se ale přes veškerou snahu vašich příbuzných a přátel stane, že vám nějaký dárek nesedí, nevyužijete jej, nebo se vám jednoduše nelíbí?

Nezoufejte, i s nechtěnými nebo nevhodnými dárky se dá naložit tak, že to udělá radost nejen vám, ale třeba i někomu dalšímu. Jen buďte na prvním místě opatrní, abyste nezranili city člověka, který vám onen dárek dal. Jistě to myslel jen a jen dobře, a proto buďte maximálně obezřetní, aby se o vašich skutečných pocitech nedozvěděl. Ať už chcete s dárkem naložit jakkoliv, buďte vděční, že na vás někdo myslel a chtěl vám udělat radost. Vánoce jsou přece svátky lásky a klidu a nikdo si nezaslouží cítit se zklamán.

1.Pošlete je dál

A to buď tak, že je daruje někomu jinému, nebo je prodáte. První z možností se jeví jako lepší, protože obchodovat s dárky je už trošku na hraně. Ve výjimečných případech však můžete udělat výjimku a dárek prodat třeba na jednom ze známých internetových serverů. Většinou se ihned po Vánocích najde spousta takových, kteří své nechtěné dárky nabízí k prodeji. Nejlépe lze opětovně prodat parfémy či nepoužitou a originálně zabalenou elektroniku. Považujte to ale vždy až za krajní řešení v případě, že se nepodaří uskutečnit nic z níže zmíněných nápadů.

2. Vraťte je

Někdy se stane, že společně s dárkem dostanete i doklady o koupi (zvlášť tehdy má-li záruční dobu, nebo jedná-li o oblečení či elektroniku). V takovém případě se vám otevírá poměrně snadná možnost – nechtěný dárek jednoduše vrátit. Ve většině obchodů je možné zboží do 1 měsíce vrátit výměnou za peníze nebo dárkovou kartu, případně jej alespoň můžete vyměnit za jiné zboží ve stejné hodnotě.

3. Věnujte je na charitu

Chcete-li o Vánocích udělat něco i pro ostatní, zvažte věnování nechtěných dárků na charitu. Můžete si zvolit jakoukoliv instituci, která je vám sympatická. Většina z nich téměř každý dárek ráda přijme a použije jej ve prospěch lidí, jimž pomáhá. Pokud se chystáte dárek vrátit, můžete také utržené peníze věnovat na dobročinnou věc. Tak budete mít nejen po starostech co s nechtěným dárkem, ale navíc i dobrý pocit a čisté svědomí.

4. Přetvořte je

Chce to trochu tvořivé nálady a nápaditou mysl, ale i z nechtěných dárků mohou vzniknout věci, které vám nakonec velmi dobře poslouží. Dříve, než dárek pošlete dál, věnujte pár minut průzkumu na internetu a zjistěte, zda by se z něj nedalo vyrobit něco, co využijete mnohem lépe. Z obyčejného hrnku, kterých máte doma už desítky tak může rázem vzniknout originální stojan na kosmetické štětce. Fantazii se meze nekladou a třeba se u výroby i dobře pobavíte.

5. Vyměňte je

Určitě nejste jediní, kdo dostal nějaké nevhodné dárky. Kontaktujte své přátele, sejděte se a vzájemně si můžete vyměnit dárky, které vám nevyhovují. To, co se nelíbí vám, může udělat velkou radost vaší kamarádce! A i vy si na oplátku můžete odnést něco, co jste si přála, ale Ježíšek vaše přání nevyslyšel.

6. V každém případě buďte vděční

Poslední, ale vůbec nejdůležitější rada zní – za každých okolností buďte vděční. Možná jste letošní Vánoce dostali více těch nevhodných dárků a těch, co vám udělaly opravdu radost, jen pomálu. To však v žádném případě není důvod být všem lidem, kteří si na vás vzpomněli méně vděční! Určitě se každý z nich snažil vybrat něco, co vás potěší, a to, že se to nepovedlo, je už vedlejší. Tak nezapomeňte děkovat, děkovat a zase děkovat a mít radost třeba jen z toho, že jste spolu.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button