Dům a zahradaRady a tipyRecepty

Objevte snadné kuchyňské triky jak jíst zdravěji

Naučte se fungovat ve vaší kuchyni tak, aby vás vedla ke zdravějšímu stravování a eliminovala špatné stravovací návyky. Tyto triky jsou snadné, ale jejich vliv může být opravdu velký. Vyzkoušejte je a sami uvidíte.

Bílé talíře, obyčejné hrnky

Jistě se nám všem líbí všelijaké barevné nádobí, zábavné vychytávky, náčiní se oblíbenými motivy. Jenže, má to jeden háček. Čím zajímavější se nám nádobí zdá, tím více nás láká a tím více jej chceme používat. Což nutně vede k vyšší konzumaci potravin. Tato psychologická hříčka se ale dá využít i k vaší výhodě. Namísto hezkého kopečkovače na zmrzlinu si pořiďte zajímavé kleště na salát nebo prkénko na zeleninu. Bude vás více motivovat dopřát si tyto zdravé potraviny a ve výsledku budete jíst zdravěji. Možná to zní trochu šíleně, ale skutečně to funguje. Pro ostatní potraviny pak volte raději obyčejné bílé nádobí s nezajímavými motivy. Nejen že vám nebude líto každého rozbitého hrnku, ale budete i méně jíst.

Zmenšete porce kromě vody

Skvělým způsobem jak malinko snížit hmotnost a přitom to téměř nepocítit ve svém žaludku je snížit své porce. Opravdu jen neznatelně, nenápadně, abyste neměli hlad, ale přesto ubrali na kalorickém příjmu. Toto pravidlo pak aplikujte na všechna jídla z výjimkou jediné věci – vody. Tam naopak na množství přidejte a mějte neustále po ruce plnou sklenici vody, ze které můžete usrkávat. Voda vám také dodá větší pocit plnosti a nebudete mít tak rychle hlad. Hydratace je navíc při zdravém životním stylu zcela klíčová a takto si ji snadno zajistíte.

Nenechávejte na stole jídlo

Jakmile si na stole naberete jídlo, odkliďte hrnce a servírovací mísy stranou. Na stole může zůstat pouze mísa nebi talíř se zeleninou. Snadno se tak vyhnete tomu, že si budete nenápadně a bezmyšlenkovitě přidávat a nakonec nebudete vůbec vědět, kolik jste toho ve skutečnosti snědli. Naberte si jednou a jakmile dojíte, už si nepřidávejte. Nebojte se vzít si navíc zeleninu, pokud budete cítit, že ještě nejste úplně syti.

Nezdravé jídlo nesmí být na očích

Sušenky, čokoláda, chipsy, oříšky,… to vše doma máme už jen vůli případným návštěvám. Ale tyto nezdravé potraviny by měly být ukryty mimo dosah našich očí. Uschovávejte je v neprůhledných obalech nebo dózách a vždy je ukliďte až do horních poliček skříněk. Když nebudete nezdravé věci mít neustále na očích, snadněji se ubráníte pokušení si některou z nich dopřát. Ještě lepší varianta je tyto potraviny vůbec nekupovat, ale chápeme, že někdy je po těžkém dnu jedna sušenka lepším pomocníkem než hodina u psychologa.

Kuchařky patří do zásuvky

Stejné pravidlo platí i pro vaše kuchařské knihy a sešitky s recepty. Ideálně byste je měli mít poklizené někde, kde nejsou hned na očích. Nebudou vás tolik lákat, abyste jimi listovali a vybírali váš příští nezdravý recept. Dobrým nápadem je také pořídit si jen takové kuchařky. kde žádné nezdravé recepty nenajdete a budou vás inspirovat ke zdravému životnímu stylu.

Vidíte, že ovlivnit vaše stravování se dá mnoha různými způsoby. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button