Rady a tipyZdraví

Tlačí vás nové boty? Trpět nemusíte, tyto triky pomohou

Nákup nových bot může udělat radost, ale také vám pěkně zavařit. Poměrně často se stává, že nové boty tlačí, nesedí dobře a je potřeba je trošku prošlápnout. Jenže pokud si nechcete úplně odrovnat chodidla, jak to máte udělat? Vyzkoušejte tyto chytré a osvědčené triky, které vám tento proces usnadní a vy si budete moci užívat pohodlí a krásu nových bot bez problémů.

V nových botách není radno vyrazit hned na nějakou dalekou cestu nebo důležité setkání. Mohly by vás totiž poměrně nepříjemně překvapit. I když se v obchodě zdá, že vám sedí perfektně a nikde nic netlačí, realita je po pár kilometrech často zcela jiná. Dá se tomuto nepříjemnému překvapení nějak předejít?

Pomůže vám voda

Boty se ve skutečnosti roztahují dost pomalu. Lépe jsou na tom klasické kožené boty, které se noze přizpůsobí rychleji, ale i tak to chvíli trvá a mezitím mohou vyrobit pořádné puchýře. Pokud chcete proces roztahování urychlit, pomůže vám k tomu obyčejná voda. Boty nemusíte zrovna vytahovat ven do deště. Pomůže však, když je lehce navlhčíte, něčím pevným vycpete a necháte je přes noc odležet. Lehce povolí a ráno bude chození v nich zase o něco snadnější a příjemnější.

Fungují i mokré ponožky

I když to rozhodně není nic příjemného, pomoci vám mohou také mokré ponožky. Navlékněte si je na nohy dříve, než si obujete boty, které potřebujete roztáhnout a alespoň pár minut v nich zkuste chodit. Funguje to zejména dobře na boty ze semiše, které vás tlačí například ve špičce.

Zkuste tlusté ponožky

Další vysloveně babská rada věří, že nejlépe fungují tlusté teplé ponožky. Nasaďte si je na nohy a s nimi si pak obujte také své nové tlačící boty. Může to být trochu náročnější, tak si dejte pozor, ať si boty nějak nepoškodíte. Nachystejte si fén a fénujte své boty asi z 15cm vzdálenosti právě na tom místě, kde vás tlačí nejvíce. Snažte se také trochu vrtět nohou, aby dané místo povolilo. Po několika minutách fén vypněte, ale zůstávejte v botách až do doby, než zcela vychladnou. Následně si ponožky sundejte a vyzkoušejte, zda to pomohlo.

Máte doma napínáky?

Nejspolehlivějším a nejbezpečnějším způsobem, jak boty roztáhnout dostatečně a tak, abyste je nijak nepoškodily, jsou napínáky. Dají se koupit v obchodě a slouží k tomu, aby se boty lehce roztáhly, ale také si udržely svůj tvar.

Vsaďte na profesionální spreje

V roztahování bot mohou dost pomoci také speciální spreje, zejména na silikonovém základě. Když je na obuv nastříkáte, boty obvykle snadno povolí a změknou. Podobně jako profesionální spreje ale funguje také obyčejný kuličkový deodorant. Dokáže povrch bot zjemnit a ochránit jej před odíráním.

Dejte šanci dětskému pudru

Dětský pudr je nejlepší na letní boty, jelikož snižuje tření pokožky o materiál bot, čímž zabraňuje tvorbě otlačenin nebo puchýřů. Navíc má přidanou hodnotu v tom, že zamezuje nadměrnému pocení nohou a nepříjemnému zápachu, a to většina z nás rozhodně ocení.

Pomohou krémy na boty?

Někteří lidé si také pomáhají krémováním a ohýbáním. To však zkoušejte pouze tehdy, pokud boty nejsou lakované – v opačném případě byste si je mohli zničit. Obecně ale pomůže, když si boty před prvním nošením vezmete do ruky a trošku je poohýbáte, promnete v prstech, jednoduše materiál trochu zjemníte. Nové boty totiž mají tendenci zarputile držet svůj tvar, ale proto jsou pak velmi nepohodlné. Pomoci vám může také klasický pleťový krém, který materiál zjemní a udělá jej více pružným.

ZDROJ: https://www.healthline.com/health/shoes-too-tight

ZDROJ obrázku: Pexels

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button