DárkyDům a zahrada

Naplánujte nezapomenutelný večírek a vyhněte se stereotypům

Přemýšleli jste někdy nad uspořádáním vánočního večírku s nějakou tematikou? Nebo jste chtěli naplánovat lyžařský víkend inspirovaný 80. léty, kde by hosté vyrazili na sjezdovku v retro oblečení? To jsou jen některé z nečekaných způsobů, jak je možné oslavit svátky a zimní sezónu, aniž by to byla nuda jako obvykle. Zkuste letos přijít s něčím skutečně unikátním, co promění klasický večírek v zábavu, na kterou nikdo nezapomene. Promyslete si předem jasné téma večírku, ale nezapomeňte si nechat prostor pro zábavu a spontánnost.

Zaměřte se na občerstvení

Cukroví a chlebíčky sice jednoznačně k oslavám patří, ale není to příliš originální a rozhodně to nikoho nenadchne. Zkuste proto letos být o krok napřed, popusťte uzdu fantazii a zkuste zorganizovat občerstvení, které se jen tak nevidí. Skvělým nápadem mohou být vánoční hot dogy nebo třeba „burger bar“, kde si z připravených ingrediencí každý může poskládat svůj originální burger podle chuti a preferencí.

Oslavujte jindy než ostatní

Samozřejmě asi každý slaví Vánoce nebo příchod nového roku, ale proč se omezovat jen na tato jasně daná data v kalendáři? Zkuste třeba naplánovat oslavu rozlučky se zimou. Jak na to? Schovejte si po Vánocích jeden suchý stromek a jakmile začne zima odcházet, uspořádejte oslavu, při které necháte stromek „obřadně“ shořet. Tím dáte sbohem zimě a můžete se začít těšit na teplé počasí a dlouhé dny.

Na lyže netradičně

Velmi zajímavou tradicí může být každoroční lyžařský víkend ve stylu 80. let. Zkuste si naplánovat lyžovačku s přáteli, ale s jasným dresscodem – každý na sobě musí mít oblečení ve stylu 80. let nebo jakékoliv jiné doby, která vám bude připadat legrační. Uvidíte, že radovánky na svahu budou zase o něčem jiném.

Dejte lidem prostor projevit svou osobnost

Co takhle poznat se s přáteli zase o něco lépe. Navrhněte party, kdy úkol je jediný – každý si nachystá powerpointovou prezentaci na jakékoliv téma, které bude chtít. Stačí na každého deset minut, ale možná se dozvíte tolik nových věcí jako za celý rok ne.

Udělejte si Vánoce i po Vánocích

Dárky jsou typické pro vánoční setkání, ale proč se neobdarovat i jindy? Vyzkoušejte hru Secret Santa, která se dnes využívá třeba ve firmách jako snadná forma obdarování. Každý zúčastněný zakoupí dárek přibližně ve stejné hodnotě, jen ho zabalí, ale nenadepíše na něj žádné jméno. Ze slosování se pak postupně losují jména zúčastněných osob a ty si z dárků jeden vyberou. Pak může třeba hádat, kdo dárek koupil, ale stejně tak to může zůstat tajemstvím.

Ať je to dát na sítě

V dnešní době se žije i virtuálně. Uchovejte si proto vzpomínky i na váš jedinečný večírek a vytvořte si doma speciální vánoční fotokoutek s rekvizitami, aby sítě mohly zdobit fotky z vaší oslavy. Skvělou volbou může být také pořídit několik polaroidů a umožnit přítomným odnést si fyzickou památku na váš nezapomenutelný večírek.

Ať nehrozí nuda

Většina lidí má na večírku ráda aktivní roli. Tento impuls můžete využít ve svůj prospěch. Je proto dobré dopředu myslet na náplň večera a připravit aktivity, kterými se hosté zabaví a uvolní. Může to být karaoke, deskové hry, virtuální realita, vlastně cokoliv, co hostům umožní nasát atmosféru a zabrání to trapnému tichu, kdy nikdo neví, co dělat nebo s kým se bavit.

Tak už víte, který nápad letos využijete? Zkuste třeba zkombinovat více dohromady a uspořádejte nezapomenutelnou party!

ZDROJ: https://www.oprah.com/food/how-to-throw-a-terrific-party_1/all
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: cottonbro studio: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/toast-lide-party-silvestr-3171837/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button