Dům a zahradaRady a tipy

Vyčistit kachličky v koupelně? S tímto trikem je to jednoduché!

Úklid. Věčné téma, které řešíte snad každý den, protože každý den, i když si to mnohdy neuvědomujete, uklízíte. Už třeba jen tím, že hodíte prádlo do koše nebo do pračky, umyjete nádobí, utřete prach na televizi. A co teprve takový řízený úklid, kdy vysáváte, utíráte prach nebo třeba provádíte úklid v koupelně nebo kuchyni.

Čištění kachliček

Kachličky, dlaždičky nebo také keramika, to je dnes naprostým standardem v koupelnách a kuchyních. Materiál je skvělý už jen díky tomu, že se skvěle čistí, vypadá dobře, skvrny z něj odstraníte jednoduše. A co se designu týče, je to také skvělý pomocník. Umí doladit a zkrášlit interiér. Co víc si přát? Úklid dlaždiček a kachliček můžete ještě víc zefektivnit s pomocí následujících tipů!

Směs s amoniakem

Co budete potřebovat:

  • 4 litry vody
  • 4 polévkové lžíce prášku Boers (je možno jej koupit v lékárně)
  • 100 ml octa
  • 100 ml tekutého amoniaku

Jak postupovat:

Všechny výše uvedené ingredience smíchejte a může začít čištění. Aplikujte na houbičku a s její pomocí čistěte dlaždice a to i spáry. Díky tomu zůstanou krásně čisté, lesklé a bez zbytečných šmouh a nečistot.

Odstraňte jednoduše zaschlou špínu

Co budete potřebovat:

  • 0,5 litru vody
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody

Jak postupovat:

Smíchejte vodu s jedlou sodou a použijte na zaschlou a těžko odstranitelnou špínu. Do tohoto roztoku namočte houbičku a můžete čistit. Všechny skvrny a špína se odstraní během chvíle. Chcete vyčistit i spáry? Můžete použít starý zubní kartáček, který do této směsi namočte a pak použijte.

Lepší odstranění špíny

Co budete potřebovat:

  • Citron

Jak postupovat:

Citron je spolu s jedlou sodou univerzálním pomocníkem a to nejen na úklid. Potřebujete se zbavit špíny, změkčit jí, aby se dala lépe odstranit? Pak ukrojte plátek citronu, potřete jím špinavé místo a nechejte asi patnáct minut působit. Následně odstraňte a špína půjde snadno dolů s pomocí houbičky.

Odstraňte mastnotu s octem

Co budete potřebovat:

  • Ocet
  • Jedlou sodu

Jak postupovat:

Jsou-li na dlaždicích mastné stopy a fleky od oleje či čehokoliv jiného, pak použijte pastu, kterou si vytvoříte z jedlé sody a octa. Směs připravte tak, aby nebyla tekutá, ale dala se dobře nanášet. Následně naneste na špinavé místo, nechejte pár minut působit a poté setřete navlhčeným hadříkem nebo houbičkou.

Jak čistit spáry mezi dlaždicemi?

Metody výše zmíněné jsou sice fajn, ale vás trápí spáry mezi dlaždicemi, které jsou pořád špinavé, a vy nevíte, jak je jednoduše vyčistit? Ze všeho nejdřív dlaždice umyjte jedním ze způsobů, který si výše zvolíte a nechte je pořádně vyschnout. Jakmile máte hotovo, spáry potřete obyčejnou bílou svíčkou. Jde o skvělý a rychlý způsob čištění a je vhodný jak do kuchyně, tak také do koupelny.

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button