Krása a módaRady a tipy

I na pracovním videohovoru můžete vypadat skvěle. Tyto tipy vám pomohou správně pracovat s web kamerou i světlem

Mnoho z nás se kvůli koronaviru přesunulo na home office. To má samozřejmě své výhody i nevýhody, které každý z nás jistě poznal na vlastní kůži. Kromě toho, že si musíme najít vhodné místo pro práci, dobře si zorganizovat program a příliš neprokrastinovat, mohou být další výzvou i pracovní hovory. Pokud si i vy připadáte na vaší web kameře škaredě, nelichotivě a stydíte se, že vás takto kolegové vidí, zkuste se inspirovat našimi tipy. Ty vám pomohou vypadat i na kameře dobře –  a to velmi snadno za pomoci jednoduchých triků.

Černá a bílá kameře nesvědčí

Na videohovor se také vyplatí hezky a elegantně obléct. Není radno podceňovat to, že kamera vám skutečně tepláky a vytahaná tričko neodpustí. Je pravda, že teoreticky vám postačí zkrášlit horní polovinu těla, neboť zbytek stejně nikdo neuvidí, ale pro vaše větší pohodlí je možná lepší obléct se hezky kompletně.

Pro oblékání před kamerou však platí určitá pravidla. Kvůli citlivé čočce kamery se snažte vyvarovat jasně bílé nebo temně černé barvy, protože na kameře nevypadají hezky. Mohou opticky zvětšovat nebo zhoršovat zaostření. Dobrou volbou nejsou ani výrazné vzory, kostky nebo káry. Vsaďte spíše na jemné pastelové tóny a vždy si na kameře před hovorem zkontrolujte, zda mají i na obrazovce požadovaný odstín a efekt.

Světlo vám pomůže i uškodí

Pokud je to možné, vždy se snažte, aby při videohovorech bylo v místnosti přirozené denní světlo, které vás osvětluje zepředu. Rovnoměrně totiž zvýrazní a rozjasní vaši tvář a nehrozí riziko nepřirozeného zabarvení vaší pokožky nebo nelichotivých stínů. Pokud nemáte možnost přirozeného světla, nachystejte si lampičku za notebook. Světlo by mělo být měkké a příjemně žluté, rozhodně by vás také nemělo oslňovat. Příiš ostré světlo může způsobit, že budete vypadat spíše jako vyděšený králík, a to jistě nikdo nechce.

Co máte za sebou?

Není snad většího trapasu, než pokud vaši kolegové za vašimi zády uvidí rozestlanou postel, prádlo povalující se na zemi, nebo dokonce vašeho přítele. Musíte pamatovat, že jste stále v práci a podle toho by mělo vypadat i vaše okolí. Pokuste se pro účely videohovorů vytvořit prostou, jednoduchou scénu – skvělá je třeba holá zeď. Řada komunikačních aplikací umožňuje také instalaci virtuálního pozadí, což může váš problém snadno vyřešit. Nehodí se však používat různé barevné motivy, pokud tedy nemáte vyloženě uvolněný kolektiv a pracovní prostředí i za normálních okolností.

Hra s úhly

Úhly mají v rámci videokonferencí velký význam, mohou vám totiž hodně lichotit, ale i ubírat na kráse. Snažte se čočku kamery umístit do úrovně očí nebo o kousek výš a pozor si dejte také na efekt dvojité brady. Nepříjemné může být i to, pokud vám kolegové mohou vidět rovnou do nosních dírek. Lépe budete vždy vypadat, pokud vás bude kamera snímat z vyšší úrovně – snadno notebook podložíte třeba knihami nebo speciálním stojánkem.

Dívejte se do kamery

I během online hovoru je nutné udržovat oční kontakt, aby váš protějšek věděl, že jej vnímáte a posloucháte. Na kameře může být také vidět, že na počítači děláte něco jiného nebo koukáte dolů do mobilu, tak si na takové přešlapy dávejte pozor.

Make-up rozhodně neuškodí

Normálně byste se do práce přeci také namalovala a nikdy byste nedopustila, aby vás kolegové viděli rozcuchanou a s kruhy pod očima. To samé můžete snadno aplikovat i při videohovorech. Nachystejte se na ně stejně jako byste šla do práce. Udělejte si make-up a účes a na kameře vám to bude zaručeně slušet. Základem je samozřejmě stále pravidelná péče o pleť. Nezapomínejte proto na každodenní ranní i večerní rutinu a také aspoň jednou týdně si dopřejte pečující masku, která vaši pleť rozzáří.

Videohovory nejsou rozhodně nic, čeho je třeba se bát. Pokud budete doržovat těchto pár jednoduchých pravidel práce s kamerou, vždy budete vypadat hezky a upraveně.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button