Dům a zahradaRady a tipy

5 důvodů, proč právě žlutá

Pokud jde o žlutou barvu tak není žádné tajemství, že má problém s oblibou. Není to romantická červená, všeobecně milovaná modrá anebo univerzální černá. Možná i to je důvodem toho, proč se designéři a architekti rozhodli pro rok 2017 zvolil žlutou jako tu nejmodernější barvu. Slunce, radost, dovolená, energie – to vše žlutá znázorňuje a byla by škoda ji z našich životů vystrkovat. Navíc má úžasnou škálu odstínu – od brčálové žlutou až po kanárkovou anebo jemně máslovou. Přivítejme tedy 2017 jako rok, když žlutá barva zažije svůj comeback. Doufejme, že kromě designérských a návrhářských kousků do našeho interiéru přinese také trochu toho slunce v duši. A pokud pořád nevíte, proč právě žlutá, tak pro vás máme pět dalších důvodů!

je to posilující barva

Při zimních mrazech je obzvláště osvěžující vrátit se do slunečné a teplé místnosti, nemyslíte? Snídaňový kout na tomto obrázku slunečnou atmosférou přímo sálá. Navíc žlutá stabilizuje naši mysl a dobíjí naši energie – je to posilující barva.

Žluté světlo vypadá v porovnání s ostatními nejlépe

Ačkoliv je žlutá někdy považována v designu za passé, právě žlutá v kombinace s šedou tvoří jednu z nejkrásnějších kombinací barev. Žlutá barva působí vedle šedé velice hluboce a šedá dodává žluté eleganci. Tato máslová kuchyň je toho důkazem

Žlutá zesiluje světlo

Žlutá dělá světlo silnějším a je to nádherný efekt. Jenom je při designu třeba trochu opatrnosti. Pokud se vám ale podaří správně žlutou barvu vyvážit, budete jistě majiteli nádherného pokoje či bytu plného světla.

Vnímá i malý dopad světla

Ať už malé anebo velké, žluté doplňky jsou velice poutavé a spočine na nich oko hned po vstupu do místnosti. Je to také způsobeno tím, že mají velký dopad světla a to i při zimním počasí. Žlutá je pro extroverty, ale i přízemnější lidé jistě ocení nějaký ten krásný doplněk ve sluneční barvě.

Má sofistikovanou hloubku

Žlutá nemusí být jenom pro sluníčka, i přemýšliví lidé s ní ve správné kombinaci mohou vyjádřit svou náladu. Vzorem může být třeba výjev z tohoto domu – žlutá působí uvolněně a velice sofistikovaně, přesně tak, jak to majitel chtěl.

 

Doufáme, že se vám článek líbil a že jste třeba načerpali inspiraci k úpravě vašeho domova. A poučení zní – nebojte se žluté a nebudete nikdy litovat!

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button