Dům a zahradaRecepty

Úžasný a jednoduchý recept na BBQ párky

Hot dog je oblíbenou pochoutkou v celé Americe a rozšířil se také do ostatních zemí. U nás je mu nejvíc podobný párek v rohlíku, i když u hot dogu jde také o cibuli a zeleninu, která české alternativě mnohdy chybí. Jsou rychle hotové a je to jedno z nejoblíbenějších rychlých jídel, které si můžete koupit v kdejakém stánku. Chcete něco navíc? Můžete si jej však „vytunit“ a trochu jejich podobu pozdvihnout. Ptáte se jak? Vyzkoušejte spirálový BBQ párek!

Grilujte s citem

Kdo by nemiloval grilování, patří neodmyslitelně k létu a taková flákota na grilu s chlebem je opravdovou pochoutkou, kterou odmítne jen málokdo. Češi jsou grilovacím národem a snad každý někdy něco griloval. Maso, klobásky, zeleninu a mnoho dalšího. Vyzkoušejte párek na grilu! Spirálovitý tvar není ani trochu nudný, rovnoměrně se ugriluje a s tou správnou omáčkou půjde o nezapomenutelné jídlo. Chcete i vy vyzkoušet tento jednoduchý recept?

Co budete potřebovat:

  • Párky nebo klobásy (podle vaší chuti)
  • BBQ omáčku (nebo jakoukoliv jinou)
  • Pečivo

Jak postupovat:

Na špejle napíchněte opatrně párek nebo klobásu, podle vaší chuti. Špejle musí jít prostředkem párku. Nyní přichází na řadu krájení. Krájejte jemně, s jemným sklonem a to po celé délce párku. Krájejte opatrně, ať párky nebo klobásky nerozříznete úplně. Při krájení si můžete jednoduše pomoct, otáčejte špejlí a jemným pohybem krájejte.

Následně dejte takovéto spirálové párky nebo klobásky na gril, potírejte BBQ omáčkou a grilujte. I během grilování můžete párky či klobásky potírat omáčkou. Dostanou se do všech spár a budou tak křupavé a chutné zároveň. Stačí už jen dát na talíř, přidat pečivo nebo zeleninový salát a nerušeně si vychutnat skvělou chuť grilovaných párků a klobás! Vyzkoušejte tento jednoduchý recept i vy!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button