DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrábíme svíčky: Úžasná vanilková svíčka s kávovými zrnky

Když si zapálíte doma svíčku, často ucítíte příjemnou vůni. Hořící svíčka evokuje teplo, pohodu a takovou tu příjemnou domácí atmosféru, kterou během zimních měsíců oceníme. Vonící svíčka pro mnohé neodmyslitelně patří k podzimu a zimě. Nemusíte za ně utrácet horentní sumy a kupovat je v obchodech, jednoduše si jí vyrobíte v pohodlí svého domova. Jak na to?

Snadná výroba, velká radost

Svíčku si můžete vyrobit v pohodlí domova. je to velmi jednoduché, všechno, co musíte udělat je vlastně jen roztopit vosk a následně nalijete do připravené sklenice nebo svícnu. S těmi správnými pomůckami to zvládnete jedna radost. Můžete tak vytvořit svíčku nejen pro sebe a svůj domov, ale pro spoustu přátel nebo pro rodinu. Získáte tak originální dárek, který vaše okolí ocení. Vyrobte si příjemně vonící svíčku s kávovými zrny.

Co budete potřebovat:

  • Svícny či sklenice, do kterých můžete vosk nalít
  • Svíčkový vosk
  • Svíčkový knot
  • Kávová zrna
  • Vanilkové lusky

Jak postupovat:

Pro výrobu svíček ideálně použijte hrnec s dvojitým dnem, vodní lázeň nebo misku, která je vhodná do mikrovlnky. Vosk můžete roztavit na sporáku nebo také v mikrovlnce, podle vaší aktuální potřeby. Využít můžete jak zbytky svíček, tak i voskové kousky, které můžete koupit běžně v obchodech.

Nyní si připravte knot do svíčky a umístěte na dno svícnu. Dbejte na to, aby byl knot pořádně dlouhý, později jej můžete upravit. Přidržte knot tak, aby byl rovný a nalijte malou vrstvu vosku. Přidejte vrstvu kávových zrn a vanilkový lusk. Poté přidejte zbytek vosku. Nechejte vosk zcela ztuhnout a seřízněte knot podle potřeby.

Vosk můžete také s pomocí potravinového barviva obarvit, popřípadě můžete nechat vosk bílý či do něj přidat třpytky. Fantazie se meze nekladou. Svícen můžete dále ozdobit mašlemi nebo jakýmikoliv jinými dekoracemi.

Nyní už můžete svíčku zapálit, protože velmi krásně voní a zpříjemní vám špatný den v práci, umí zmírnit stres i napětí. Jemná vanilková vůně se rozline celým pokojem. Budete se cítit velmi příjemně. Svíčku s kávovými zrny můžete také připravit jako dárek pro své přátelé. Využít jí lze opravdu mnoha směry!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button