DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vytvořte z vinné lahve krásnou vázu

Rádi vyrábíte nejrůznější dekorace? Rustikální výzdoba je vaše oblíbená? Pak můžete vyzkoušet z, na první pohled obyčejné lahve na víno, vytvořit krásnou vázu. Vytvořte si originální kousek, který si zamilují opravdu všichni. Je to jednoduché, je to rychlé a je to také super dárek pro všechny vaše blízké.

Postačí vám k tomu jen pár věcí, prázdná láhev, motouz, lepidlo a dekorativní prvky. Pak už jen trocha kreativity, nápadu, pár minut času a už máte na světě domácí výrobek. Vyzkoušejte náš návod, můžete tvořit sami nebo také s dětmi. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Prázdná láhev (sklo nebo plast, ideální jsou čiré lahve od vína)
  • Motouz
  • Lepidlo nebo tavná pistole
  • Dekorativní prvky (mašličky, perličky a podobně)

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív je dobré lahev pořádně umýt a popřípadě odstranit papírové etikety z ní. Odstraňte také možné nánosy lepidla, lépe se vám pak bude pracovat. Poté začněte pomalu nanášet motouz a to od spodní části. Naneste lepidlo a začněte první vrstvu a postupujte dál a dál. Lepte opravdu pomalu a pečlivě, jednu vrstvu motouzu hezky pevně k té druhé.

Jakmile se dostanete až k hrdlu lahve, jste s motouzem hotovi. Odstřihněte, přilepte konec. Nyní přichází čas na zdobení lahve. S pomocí lepidla můžete aplikovat stuhy, mašličky, perličky, květy a podobně. Tato fáze je zcela na vaší fantazii! Jakmile ozdobíte láhev, máte hotovo! Vložte do ní květiny, umělé, sušené nebo čerstvé a položte na stůl.

Jde o jednoduchý tip, jak zužitkovat lahve od vína nebo čehokoliv jiného. Vytvořte spoustu jedinečných a originálních váz, které si zamilujete nejen vy, ale také vaše okolí.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button